Як вилікувати собаці вуха.

Причин, за якими собаку турбують вуха, може бути багато, і нерідко визначити їх може тільки кваліфікований фахівець. Але є кілька найпоширеніших захворювань вух у собаки, лікуванням яких може зайнятися і сам власник свого чотириногого друга.
Вам знадобиться
  • Краплі від вушного кліща для собак, піпетка, одноразовий шприц з голкою, внутрішньом'язове засіб від вушного кліща.
Інструкція
1
Якщо ви сумніваєтеся в причині, по якій собаку турбують вуха, обов'язково зверніться до ветеринара - він поставить діагноз і пропише лікування. Не займайтеся самолікуванням, якщо не впевнені в діагнозі, якщо бачите, що тварина відчуває сильні болі. В цьому випадку самодіяльність може не просто не допомогти, а й нашкодити.
2
Найбільш часті причини, з яких собаку турбують вуха - це вушний кліщ, отити, алергії. Симптоми у цих захворювань багато в чому схожі - видно, що вони турбують собаку, він чеше лапою вуха і трясе головою.
3
Якщо у собаки алергія, вуха у неї можуть червоніти, припухати, вона починає чесати їх, чому з'являються ранки, расчеси, вилазить шерсть. Лікування в таких випадках повинен призначати лікар, зазвичай це кошти від алергії. Обов'язково також потрібно переглянути харчування свого домашнього вихованця, виключити інші можливі алергени. Тільки при відсутності контакту з алергенами можна домогтися того, що собаку перестане турбувати свербіж в області вух.
4
вушного кліща у собаки визначити не складно. Якщо подивитися в вушну раковину, то видно темний - чорний або бурий наліт. При сильному ураженні з вух собаки починає виділятися рідина, а темний наліт може вийти за межі вушної раковини, покриваючи віскі тваринного, досягаючи його очей. Якщо це перший випадок, коли у собаки в вухах виник кліщ, спробуйте скористатися засобами, які продаються в будь-якому зоомагазині або ветеринарній аптеці - це вушні краплі. Їх капають за допомогою піпетки в вухо тварини, затискають його пальцем, натиснувши на мочку, і масажують обертальними рухами - немов втираючи розчин у шкіру собаки. Таку процедуру повторюють протягом декількох днів - тривалість лікування вказується на упаковці кошти від кліща.
5
При повторному появі вушного кліща у тварини краплі навряд чи допоможуть, тут потрібні більш сильнодіючі засоби - спеціальні уколи, які роблять також відповідно до анотацією або рекомендаціями ветеринара. Крім лікування потрібно також подбати про імунітет тварини - зазвичай вушний кліщ з'являється у тих собак, які мають проблеми зі здоров'ям. Наприклад, паразити в організмі собаки, блохи можуть значно пригнічувати її стан, викликаючи різні неприємності зі здоров'ям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yvqbULZA4jA
Зверніть увагу
Не лікуйте отит та інші серйозні захворювання вух у собаки самостійно - довірте це лікаря.