Як промити шлунок собаці. Як промити собаці шлунок.

Промити собаці шлунок треба у випадку, якщо ваш вихованець сильно отруївся. При необхідності проведення цієї процедури знайте, що чим швидше після потрапляння отрути в шлунок ви почали промивання, тим більше у вашого вихованця шансів на благополучний результат.
Вам знадобиться
  • -Консультація ветеринарного лікаря;
  • -розчин марганцівки;
  • -актівірованний вугілля;
  • -розчин ромашки.
Інструкція
1
Ознаками отруєння є блювота, пронос, в'ялість, хворобливість в області шлунково-кишкового тракту. Якщо собака проковтнув якийсь отрута, то можливо слинотеча, судоми, порушення в роботі дихальної та серцево-судинної систем.
2
Найбільшу ефективність промивання шлунка дасть в тому випадку, якщо отруєна їжа знаходиться в ньому не більше години, так як після цього терміну більша частина отрути всосется в кров, що може викликати важку інтоксикацію організму.
3
Для промивання шлунка необхідно розвести слабкий розчин марганцівки (він повинен бути блідо-рожевого кольору). Слідкуйте за тим, щоб в розчині не було кристаликів, які можуть обпекти шлунково-кишковий тракт. Кількість розчину залежить від розміру собаки і може складати від 250 мл до трьох літрів.
4
Обережно залийте розчин марганцівці собаці в пащу. Слідкуйте за тим, щоб тварина встигало глитати рідину. В результаті у собаки повинна початися блювота, яка допоможе звільнити шлунок від залишків отрути.
5
Якщо під рукою немає марганцівки, то можна спробувати відпоїли тварина чаєм.
6
Після цього необхідно дати собаці розчинений у воді активоване вугілля (від 2 до 10 таблеток), який адсорбує залишки отрути.
7
Для зняття інтоксикації необхідно давати собаці якомога більше рідини, а щоб вивести отруту з кишечника, можна зробити очисну клізму з розчином ромашки або тим же слабким розчином марганцівки.
Зверніть увагу
Якщо собаку вирвало, то зверніть увагу на характер блювотних мас - ця інформація стане в нагоді ветеринарного лікаря для постановки більш точного діагнозу.
Корисна порада
При появі у собаки перших ознак отруєння необхідно якомога швидше викликати ветеринарного лікаря!