Що потрібно для відкриття салону краси. Яке обладнання потрібно для перукарні.

Привабливість салону краси полягає в невеликих інвестиціях. Зазвичай вартість відкриття цього виду бізнесу починається від 10 000 доларів, якщо ж ваші амбіції обмежуються невеликої перукарні - і того менше. Головна умова успіху - майстерність співробітників і горезвісний людський фактор.
Для початку htibnt, який саме ви хочете відкрити салон. Це може бути невелика перукарня з мінімальним набором традиційних послуг (манікюр, педикюр) або високотехнологічний центр здоров'я з приладами для корекції фігури і SPA-процедури. Приміщення для салону переважно вибрати в спальному районі або в центрі. Згідно санітарним нормам, мінімальний метраж на перше робоче місце має становити 14 квадратних метрів, для кожного наступного місця достатньо 7 кв.м. Врахуйте це при виборі і обстановці приміщення. Зверніть увагу також на якісну підводку гарячої та холодної води, вентиляцію і кондиціонування. З меблів і устаткування для салону краси потрібно придбати як мінімум перукарське крісло, шафка для зберігання інструментів, сушуар, климазон і стерилізатори. Зазвичай повна вартість обладнання на одне робоче місце межує в межах 1000- 1500 доларів. Для манікюру і педикюру потрібне спеціальне крісло і табурет, манікюрні столик, гідромасажна ванночка і стерилізатори. Знову ж, на кожного майстра, за вимогами санепідемнагляду, має припадати 3 зміни робочого білизни. Значний запас рушників і серветок потрібен і для клієнта. Безумовно, в салоні краси повинні бути шампуні, бальзами, муси і різні спеціальні засоби. Ну і журнали, щоб розважити клієнтів. На щастя, перукарі, переважно, працюють із власним інструментом, так що на цій статті витрат можна заощадити. Хоча певний мінімум, звичайно, знадобиться. Відкриваючи салон краси, подумайте також про супутніх напрямках діяльності, наприклад, продажу косметичних і лікарських препаратів. Дохід від їх реалізації зазвичай становить 10-15% загальної виручки. Сам процес відкриття салону краси досить простий. Спочатку вам потрібно: - зареєструвати свою підприємницьку діяльність; - встати на облік у податковій та соціальних фондах; - орендувати приміщення; - отримати довідку від пожежників і санепідемстанції. Не забудьте також, що при відкритті салону на першому поверсі новобудови вам потрібно попередньо заручитися письмовою згодою всіх довколишніх сусідів.
Організація салону краси - справжнісінький жіночий бізнес. Зазвичай займатися ним починають ті жінки, хто має освіту перукаря, візажиста чи косметолога, підкріплене відповідним досвідом самостійної роботи. Але однією хорошою і затребуваною спеціальності для організації бізнесу недостатньо. Потрібні організаторські здібності і стартовий капітал. Чи можна відкрити салон краси на власні заощадження?
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - обладнання;
  • - витратні матеріали;
  • - персонал;
  • - грошові кошти;
  • - підприємницькі навички.
Інструкція
1
Оцініть свій «внутрішній потенціал», перш ніж братися за організацію салону. Володієте ви необхідними діловими якостями і підприємницькою хваткою? Бізнес в будь-якій сфері вимагає не тільки володіння спеціальними знаннями і вміннями в обраній сфері діяльності, але і організаторських навичок, якими володіє далеко не кожен хороший фахівець. Будьте готові до того, що на перших порах вам доведеться працювати без винагороди.
2
Проведіть ревізію своїх фінансових можливостей. Якщо ви розраховуєте тільки на власні заощадження, ваші стартові можливості будуть, ймовірно, обмежені. Щоб прийняти зважене рішення про початок бізнесу, складіть кошторис витрат, включивши в неї витрати на оренду приміщення, купівлю або оренду обладнання, зарплату найманим працівникам. Не забудьте про витратні матеріали, без яких салону краси важко обійтися.
3
Відштовхуючись від фінансової сторони організації салону, складіть докладний бізнес-план. Він буде потрібно не стільки для залучення додаткових коштів, якщо такі знадобляться при розширенні справи, скільки для приведення в порядок своїх думок. Розпишіть етапи розвитку свого підприємства як мінімум на три-чотири роки. Стільки зазвичай потрібно для повної окупності підприємства. Складіть видаткову частину плану, розрахувавши помісячно витратні статті.
4
Окремо прорахуйте витрати на заробітну плату персоналу, платежі в недержавні фонди та податкові відрахування. Вони складуть основну частину витрат. Не забудьте і про дрібніші поточні платежі: оплату комунальних послуг, канцелярського приладдя. Інакше ви будете неприємно здивовані, коли ваші реальні витрати на бізнес перевищать заплановані.
5
Визначте клас салону, який ви хочете створити. Практика показує, що найбільш рентабельні не елітні салони або студії краси, а заклади, розраховані на менш заможних клієнтів, що належать до середнього класу. Від класу салону залежатиме рівень ваших витрат на бізнес. Почавши з малого, ви маєте всі шанси згодом вийти на більш високий, елітний рівень, коли це дозволять доходи від підприємства.
6
Передбачите в своїх планах можливість стороннього інвестування, навіть якщо і не плануєте ним скористатися на початковому етапі. Це може бути кредитна лінія в банку або позика у приватних інвесторів. Продумавши цю частину фінансового плану, ви позбудетеся від необхідності вишукувати кошти, які знадобляться на розвиток бізнесу, наприклад, якщо ви вирішите розширити спектр послуг.
7
Коли ви намалюєте для себе повну картину тих ресурсів, яких вимагатиме відкриття салону краси, прийміть остаточне рішення і приступайте до здійснення задуманого. Пам'ятайте, що навіть невелика перукарня, що зажадала мінімальних початкових вкладень, може з часом перетворитися на шикарний салон з постійним колом клієнтів.