Для чого потрібні акваріумні равлики.

Равлики присутні практично в будь-якому акваріумі. Причому далеко не завжди власник набуває цих молюсків свідомо. Велика частина їх з'являється скоєно несподівано, потрапляючи в акваріум разом з рослинами, грунтом або водою. Для чого ж потрібні акваріумні равлики?
Інструкція
1
Будь акваріум потребує постійної очищенню стін, каменів і різних укриттів від нальоту, що з'являється на його стінках. Також необхідно очищати грунт від залишків корму, екскрементів риб, і підгнилих частин акваріумних рослин. З цим завданням дуже успішно справляються акваріумні уліткі.Помімо цього, равлики служать своєрідним індикатором забруднення акваріума. Наприклад, дуже велика кількість цих акролюксов свідчить про наявність хорошої кормовій базі. Стало бути, велика ймовірність того, що ви регулярно перегодовуєте риб, а нез'їдений корм осідає на дно.
2
Дрібні акваріумні равлики, а також їх ікра служить ласощами для риб. Молюски, також як і рослини, сприяють підтримці стабільності в замкнутій біологічній системі акваріума. Деякі види молюсків - наприклад, мелании, які є одним з найпопулярніших видів акваріумних равликів - постійно розпушують і дренажний грунт. Це перешкоджає розвитку анаеробних зон і, як наслідок, запобігає утворенню сірководню. Меланії не мають легких - вони дихають зябрами. Якщо у воді вашого акваріума, а значить і в його грунті, починає відчуватися нестача кисню, то равлики відчувають це першими, ще до того, як накопичиться небезпечне для риб кількість шкідливих речовин. Якщо ви помітили, що ваші мелании покинули грунт і повзають по стінках акваріума - прийшов час приймати рішучі заходи. Необхідно змінити воду і посилити її фільтрацію і аерацію, просифонить грунт.
3
Наявність різних видів равликів додасть особливий колорит вашому акваріуму. Продумуючи його дизайн не варто забувати про цих молюсків. Однак, слід пам'ятати, що акваріумні равлики мають здатність дуже швидко розмножуватися. При нестачі їжі молюски можуть почати поїдати молоді рослини. Також, перенаселення може викликати проблему нестачі кисню в воді. Тому чисельність равликів необхідно тримати під контролем.
Корисна порада
Акваріум, в якому мешкають молюски, рекомендується накривати кришкою т.к. деякі види равликів можуть вилізти за його межі.
Декоративні равлики є досить поширеними мешканцями акваріума. Вони добре прикрашають його і допомагають розслабитися після важкого дня: їх елегантна повільність заворожує багатьох. Крім естетики та краси, ці молюски несуть ще й практичну функцію.
Равлики здатні приносити як шкоду, так і користь екосистемі акваріума. Все залежить від їх різновиду та кількості. Великою популярністю у акваріумістів користуються такі види молюсків, як Ампулярия, рогова котушка, акролюкси, Меланія. Якщо ви належним чином доглядаєте за акваріумом і контролюєте чисельність равликів, вони принесуть чимало користі. Молюски є прекрасними акваріумними санітарами. Вони не тільки під'їдають корм, який не з'їли риби, а й їхні екскременти. Тим самим ці акваріумні мешканці сприяють очищенню води. Залишки корму є сприятливим середовищем для росту патогенних бактерій, які можуть за лічені години зробити з прозорої води каламутну. Крім цього, молюски поїдають відмерлі частини рослин і добре зчищають своїм шорстким язиком бактеріальний наліт зі стінок. Це впливає на установку сприятливого мікроклімату і біологічної рівноваги в акваріумі. Певні види молюсків, наприклад, ампулярії, служать своєрідним індикатором стану акваріумний води. За їх поведінки можна визначити, чи достатньо кисню в воді. При його недостачі, а також при різкій зміні рН води, Ампулярия піднімається по склу до поверхні води і витягує свою трубку-сифон - орган, який дозволяє їй дихати повітрям. Подібним чином равлик «сигналізує» недосвідченому аквариумисту, що пора зробити підміну води або придбати хороший аератор. Одним з мінусів декоративних равликів є їх активне розмноження. Велика чисельність молюсків в акваріумі може привести до перенаселення і, як наслідок, нестачі кисню на інших мешканців. Крім цього, велика популяція равликів здатна сильно об'їдати рослини. Оптимальним можна вважати співвідношення: одна равлик на 10 літрів води. Тому своєчасно відскрібати їх ікру зі стекол, яку вони відкладають із завидною постійністю, щоб не допустити перенаселення акваріума.Будут Чи мешкати в вашому акваріумі равлики , чи ні - вирішувати тільки вам. Але пам'ятайте, що не можна поміщати в нього молюсків з водойм, оскільки разом з ними може потрапити інфекція. Крім цього, деякі ставкові равлики виділяють слиз в воду, яка її забруднює. Купуйте молюсків для свого акваріума тільки в зоомагазинах.