Як захистити себе від шахрайства.

Опинитися жертвою шахраїв може кожен. Піддавшись на їх прийоми, люди часто віддають гроші, цінні речі і т.д. Щоб ніхто не зміг скористатися вашою добротою й довірою, потрібно більш уважно ставитися до прохань чужих людей.
Інструкція
1
Не пускайте незнайомих людей в квартиру, навіть якщо вони представились соціальними працівниками або представниками комунальних служб. Попросіть документи, що підтверджують слова нежданих гостей. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете відрізнити підробку, то попросіть надати вам номер телефону, за яким можна зв'язатися з керівництвом і уточнити, чи це ті люди, за яких вони себе видають. Як правило, в таких випадках шахраї відразу видаляються під різними приводами.
2
Не погоджуйтеся на пропозицію розповісти вам про ваше майбутнє. Намагайтеся якнайшвидше відійти від людини, що надає послуги даного виду. Найчастіше вони використовують гіпноз. Ви навіть не помітите, як віддасте всі свої гроші і цінні речі. Якщо піти від шахраїв не виходить, не відповідайте на їхні запитання і не дивіться в очі. Постарайтеся привернути увагу сторонніх людей, попросіть у них допомоги.
3
Не вірте, якщо вам подзвонили і сказали, що хтось із близьких потрапив у неприємну ситуацію. Зараз дуже популярним став сценарій, згідно з яким, на домашній телефон надходить дзвінок від людини, яка повідомляє, що ваш родич потрапив у ДТП або побився з кимось і тепер йому загрожує термін. Вам пропонують зустрітися протягом декількох годин і віддати чималу суму грошей, щоб вирішити всі проблеми. Першим ділом постарайтеся якими можливими способами зв'язатися з родичем, про який йде мова. Якщо він не доступний, зв'яжіться з ким-небудь, хто може знати про його місце розташування.
4
Не давайте нікому своїх грошей і речей навіть в тому випадку, якщо вас переконують у тому, що їх негайно повернуть. Також не погоджуйтеся поділити гроші, нібито кимось знайдені у втраченому гаманці. Намагайтеся якомога рідше діставати свої гроші без потреби. Це може спровокувати шахраїв, і вони виберуть вас в якості своєї жертви.
Шахраї - дуже винахідливі люди, видів обману незліченна безліч. Жага наживи без застосування особливих зусиль - привабливу заняття для несвідомих громадян. Ніколи не вгадаєш, яким на цей раз способом вони постараються вас обдурити. В арсеналі їх коштів постійно знаходяться ті, які приносять їм заповітні гроші з кишень звичайних людей. Але є й надійні способи не попастися шахраям на вудку.
Інструкція
1
нечисті привітних і балакучих незнайомців, які намагаються з порога заманити вас який-небудь вигідною операцією або впихнути товари за низькою ціною - ці товари напевно поганої якості, а може бути, і крадені. Ніколи не погоджуйтеся на пропозиції зіграти в азартні ігри: карти, лотереї, наперстки. Не варто забирати у шахраїв нібито виграні призи - розбудови ваш азарт і давши шанс на перемогу, зрештою, вони відберуть у вас все.
2
Будьте уважні при укладанні договорів з фірмами та підприємствами. Не зайвим буде вимога надання гарантій і присутності нотаріуса. Якщо ви запідозрили, що маєте справу з підставними особами і застосуванням підроблених документів, бланків або печаток, перевірте їх на справжність у банку або у відомстві - засновника фірми.
3
не довіряйте незнайомим людям, якщо проводите з ними якісь угоди, ні в якому разі не давайте їм в руки на час гроші та цінні речі. Особливо варто бути уважними в місцях, де є будівництва, запасні виходи, прохідні двори. Не надайте можливість незнайомцям пройти з вашими речами в такі місця - це відмінний момент сховатися з ними в невідомому напрямку.
4
Не купуйте речі з рук, якщо поряд з вами немає свідків. Не слід здійснювати операцію один на один з продавцем. Перед оплатою уважно перевірте пропонований товар, намагайтеся тримати його в своїх руках або передайте супутнику, щоб таким чином не давати шанс підмінити річ або вирвати її. Тим більше, не займайтеся купівлею або продажем валюти з рук, а користуйтеся послугами банків і обмінних пунктів.
5
Не забувайте про існування кишенькових злодіїв у громадському транспорті, в місцях масового скупчення людей. Якщо ви відчули, що у вашу кишеню або сумочку робляться спроби залізти, не бійтеся і не панікуйте. Просто дайте злодієві зрозуміти, що ви знаєте про його наміри і стежте за ним. Це відлякає його.
6
Запам'ятайте, способи обману довірливих громадян постійно вдосконалюються, тому головне - в будь-якій життєвій ситуації зберігати пильність і не піддаватися на провокації.