Як посадити клематис.

Клематиси цвітуть надзвичайно гарними, великими і яскравими квітами, в висоту досягають декількох метрів і добре в'ються, тому відмінно підходять для прикраси присадибної ділянки, зборів, веранд і стін будинку. Вирощувати клематиси одне задоволення - вони добре приживаються і не вимагають особливого догляду.
Вам знадобиться
  • - мінеральні добрива;
  • - перегній або гній;
  • - зола;
  • - гравій;
  • - тирса;
  • - опора.
Інструкція
1
Для початку потрібно придбати саджанці. Вибирайте ті, у яких коренева система закрита земляним грудкою. Такий саджанець краще перенесе пересадку і добре приживеться. Зверніть уваги на стебла: вони не повинні бути сухими, з потемніння і ознаками хвороби. Найкраще купувати рослини в спеціалізованих магазинах, там, де для їх зберігання створені всі умови.
2
Виберете місце для посадки. Клематиси воліють сонячні і безвітряні місця. Уникайте ділянок, де скупчується волога, інакше рослина може загинути. Квіти зі світлим забарвленням будуть добре виглядати на темному тлі, темні квіти - навпаки.
3
Викопайте яму для посадки. Якщо грунт важкий, то яма повинна бути глибиною і шириною близько 70 см, якщо легка, то достатньо 50 см. При посадці декількох саджанців залишайте між ними відстань в 50-70 см.
4
Додайте в яму 1-2 відра ґрунту, змішаної з перегноєм, 100 г мінерального добрива і 100-200 г золи. Якщо грунтові води близько, то покладіть в яму шар гравію або битої цегли.
5
Опустіть саджанець в яму на 10-15 см і присипте землею, залишивши навколо невелике заглиблення. Якщо саджанець з відкритою кореневою системою, то зробіть на дні ями невеликий горбок, розправте по ньому коріння і засипте родючою землею.
6
Після посадки полийте саджанці. Насипте навколо шар тирси або подрібненої кори - це допоможе зберегти потрібний температурний режим грунту і запобіжить ріст бур'янів. Ображати пагони, залишаючи тільки 2-3 нижні нирки - це сильно зміцнить кореневу систему рослини. Через 2-3 тижні повторіть обрізання.
7
Поставте опору для рослини, висотою не менше метра. Це може бути як декоративна опора, яка продається в спеціалізованих магазинах, так і звичайна палиця. Кожні 3-5 днів підв'язуйте квітка.
8
Правильно доглядайте за клематисами. У перші два роки зростання необхідно періодично поливати рослину і обрізати його квітки. Основний догляд починається з трьох років. Щотижня поливайте клематис, виливаючи по 1-2 відра води. Рихлите грунт навколо квітки і вносите добрива.
9
Пізньої осені ображати з квітки всі пагони, засипте його листям, землею або гноєм. Накрийте рослина дошками або ящиками, але не дуже щільно, інакше воно може задихнутися. Навесні, коли встановиться тепла погода, розкрийте клематис і внесіть добриво.
Зверніть увагу
Клематиси висаджуються з раннього літа і до середини осені.