Як лікувати остеохондроз шийного відділу хребта.

Шийний остеохондроз - це захворювання, при якому в суглобових хрящах шиї відбуваються дистрофічні зміни. Якщо захворювання не лікувати, то воно може привести до таких серйозних проблем, як протрузии і грижі міжхребцевих дисків.
Вам знадобиться
  • -Консультація лікаря-невролога;
  • -рентген або МРТ;
  • Медикаментозна терапия;
  • -физиотерапия;
  • -гимнастика;
  • -мед;
  • -свежие листя хрону.
Інструкція
1
Основними симптомами шийного остеохондрозу є біль в голові та шиї, оніміння рук, відчуття в них мурашок, шум у вухах, часто виникають запаморочення, слабкість і навіть втрати свідомості. Якщо ви помітили у себе подібні симптоми, то необхідно звернутися до лікаря.
2
Якщо діагноз шийного остеохондрозу підтвердився, то лікар повинен призначити медикаментозну терапію. Пацієнтам слід знати, що остеохондроз найчастіше виникає у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, мають викривлення хребта, а також неправильно харчуються. Саме тому лікування остеохондрозу має бути комплексним.
3
Крім таблеток лікар може призначити вам фізіопроцедури, які допоможуть поліпшити кровотік в шийному відділі хребта. Також вам показана спеціальна гімнастика, яка допоможе зміцнити м'язи шиї. Попросіть у вашого лікаря порекомендувати вам комплекс, який підійде саме для вашої ситуації.
4
Крім гімнастики для шиї необхідно подбати про загальний зміцненні хребта. Запишіться на плавання або йогу - ці спортивні дисципліни не тільки приведуть м'язи в порядок, але і посприяють загальному оздоровленню організму.
5
При лікуванні шийного остеохондрозу можна застосовувати і народні засоби. Приміром, дуже ефективним вважається медовий масаж, який найкраще проводити в лазні. На розігріту шию і область плечей нанесіть трохи меду, притисніть до хворого місця руку, а потім різко її приберіть. Після цього замотайте хворе місце чимось теплим і залиште на годину. Такий компрес відмінно знімає шийні болю. Ще один народний рецепт: запарьте в окропі лисяча хрону, трохи їх остудіть і прикладіть до задньої сторони шиї. Зверху накладіть плівку і укутайтеся теплою хусткою. Залиште компрес на годину, після чого сполосніть шию теплою водою. Цей компрес підсилює кровообіг у хворому місці, а також добре знімає біль.
6
Після основного курсу лікування не забувайте про профілактику - регулярно робіть гімнастику для шиї, намагайтеся більше рухатися, а також включите в свій раціон продукти, багаті білками і вітамінами.
Зверніть увагу
Для підтвердження діагнозу остеохондроз шийного відділу хребта лікар може призначити рентген, а також магнітно-резонансну томографію області шиї.
Корисна порада
При гострому остеохондрозі намагайтеся уникати різких поворотів головою, а також будьте обережні при підйомі тягарів.