Як виміряти житлову площу квартири. Як правильно виміряти площу туалету.

Як правило, вимірювати житлову площу доводиться тоді, коли йде підготовка до продажу квартири. Це важливий показник для покупця. У всіх інших випадках, як правило, використовуються інші поняття - загальна або опалювальна площа квартири.
Вам знадобиться
  • Рулетка, папір і олівець для записів
Інструкція
1
Житловий площею квартири називається сума площ житлових кімнат. Порахуйте кожну з них окремо. Для цього виміряйте довжину двох стін в кожній кімнаті. Результати вийдуть точніше, якщо прикладати рулетку на рівні підлоги або плінтуса, щоб не виникало перекосу. Для підрахунку площі прямокутної кімнати, помножте отримані значення. Результати складіть і отримаєте числовий показник свого житлового помещенія.В Сніпах під житловою кімнатою розуміється територія, відгороджена від інших в квартирі за допомогою перегородок. Вона призначається для відпочинку або проживання. Крім житлових бувають ще допоміжні: холи, передні або передпокої, санвузли, ванні команії, коридори та комори. Всі вони відносяться до нежитлової площі.
2
Як правило, частіше буває відома загальна площа квартири. У цьому випадку можна діяти інакше. Виміряйте службові приміщення, порахуйте їх площу. Складіть отримані результати і відніміть цю суму із значення загальної площі. Якщо коридори, санвузол і кухня вимагають менше зусиль, ніж вимір житлових кімнат, то цей варіант буде кращий. Знайте, що лоджія і балкон по Сніпу - це відкрите зовнішній простір, що служить для відпочинку в літній час і сонцезахисту. Воно включається в підрахунки тільки загальної, а не житлової площі квартири, але із знижуючим коефіцієнтом. Для лоджії це буде 0,5, а для балкона - 0,3.
3
Якщо точний підрахунок житлової площі впливає на фінансові відносини, то зверніться в до допомоги будівельних експертів. Часто буває, що будівельна компанія надає квартиру з меншою житловою площею, ніж прописано в договорі. Щоб не переплачувати і відстояти свої права, замовте будівельно-технічну експертизу. Її результати оформляються документально, в результаті ви отримуєте доказ своєї правоти.