Як знешкодити троян.

Більшість комп'ютерних вірусів можна видалити за допомогою спеціальних програм. В деяких випадках необхідно використовувати особливі утиліти, що дозволяють працювати без операційної системи.
Вам знадобиться
  • - Антивірусне ПО;
  • - Dr.Web LiveUSB.
Інструкція
1
Для початку відкрийте меню встановленого антивірусного програмного забезпечення та запустіть повну перевірку всіх локальних дисків. Даний метод займає багато часу, але практика показує, що він дозволяє позбутися від більшості троянських вірусів. Підтвердіть видалення знайдених вірусних файлів. Перезавантажте комп'ютер.
2
Якщо ви не можете отримати доступ до операційної системи через наявність певного вірусу, то скористайтеся додатковими утилітами. За допомогою іншого комп'ютера відкрийте сайт http://www.freedrweb.com/liveusb. Скачайте програму, підключіть до комп'ютера USB-накопичувач і запустіть утиліту liveusb. Врахуйте, що вся інформація буде видалена з обраного UBS-накопичувача. Заздалегідь подбайте про її збереження. Створіть за допомогою програми liveusb завантажувальну флешку.
3
Перезавантажте комп'ютер і утримуйте клавішу F8. Після появи потрібного меню виберіть пункт USB-HDD і натисніть клавішу Enter. У новому вікні вкажіть параметр Dr.Web USB (Normal mode) і почекайте, поки запуститься мініатюрна операційна система.
4
Запустіть програму сканування комп'ютера, якшо по відповідному ярлику. Виберіть режим сканування «Повний» та потрібні локальні диска. Краще для початку перевірити тільки системний розділ диска. Це дозволить заощадити час. Іноді такий підхід дозволяє отримати доступ до операційної системи Windows. Всі інші операції краще виконувати в ній.
5
Якщо ви знаєте тип троянського вірусу і назви файлів, які необхідно видалити, то скористайтеся провідником, вбудованим в комплект liveusb. Видаліть вірусні файли і перезавантажте комп'ютер в звичайному режимі.
Корисна порада
Якщо материнська плата вашого комп'ютера не підтримує можливість запуску з USB-накопичувача, то використовуйте програму Dr. Web liveCD. Запишіть її на CD або DVD-носій.