Як позбутися від хребетної грижі.

Хребетна грижа може стати причиною появи болів в хребті і ногах, яка виникає в результаті здавлювання нервових корінців. Позбутися проблеми допоможе комплекс заходів, спрямованих на зменшення больового синдрому.
Інструкція
1
Первісна терапія необхідна для зняття набряку і болю - проводиться відновлення функції хребта, повернення чутливості в уражених ділянках. Для цього необхідно приймати знеболюючі препарати, нестероїдні протизапальні засоби, пройти курс внутрішньовенного вливання вітамінів групи B, які допомагають посилити кровопостачання тканин.
2
Методи витягування дозволяють відновити рухливість хребта - людини закріплюють на спеціальному апараті і під впливом вібрацій відбувається витягування суглобів.
3
Лікувальна фізкультура включає виконання нескладних вправ в щадному режимі - при хребетної грижі будь-який невірний або необережний рух може привести до ще більшого защемлення. Тому займатися необхідно під керівництвом інструктора, який ознайомлений з особливостями розташування вашої грижі, її розмірами і має рекомендації від лікуючого невролога та нейрохірурга. Особливої ефективністю володіють методи східної медицини - комплекси з вправами з практики йоги і цигун.
4
Мануальна терапія може допомогти тільки в тому випадку, якщо відсутня запалення тканин - фахівець повинен ознайомитися з рентгенологічними знімками, даними магнітно-резонансної томографії і тільки після цього приступати до вправляння міжхребцевого диска. Не всі грижі піддаються такому методу лікування, і він вважається ненадійним і навіть небезпечним через можливе пошкодження тканин.
5
Метод рефлексотерапії дозволяє впливати на певні точки, стимулювати поліпшення кровообігу і живлення тканин хребта - це сприяє зняттю больового синдрому, запалення.
6
Фізіотерапевтичні методи вважаються підтримуючими - позбутися хребетної грижі з їх допомогою неможливо. Але в складі комплексної програми вони часто посилюють дію інших методів (ЛФК, голковколювання і т.д.).
7
Оперативне лікування хребетної грижі вважається найбільш радикальним і дієвим, але його застосування можливе тільки в разі невдачі консервативної терапії. Це пояснюється частими можливими ускладненнями і невисокою ефективністю. Суть операції полягає у видаленні хребетного диска (частковому або повному).
Міжхребцева грижа являє собою вихід міжхребцевого диска в спинномозковий канал. Найчастіше вона пов'язана з ушкодженнями міжхребцевих дисків, викликаних травмами хребта, остеохондрозом і т.д. Небезпека даного захворювання полягає в стисненні нервових закінчень, що сильно ускладнює руху і може стати причиною інвалідності.
Інструкція
1
Позбутися міжхребцевої грижі можна, якщо вчасно почати лікування, яке залежить від стадії захворювання. Міжхребцева грижа завжди розвивається стрімко і супроводжується сильним болем. Зазвичай грижі виникають внаслідок сильного навантаження на хребет (падіння, удар в спину, підняття важких і т.д.). Якщо після такого навантаження ви відчули хрест, після якого виник різкий біль, відразу зверніться до лікаря. Чим раніше буде розпочато лікування, тим менше небажаних наслідків виникне.
2
Врахуйте, що гостру форму міжхребцевої грижі лікують в стаціонарі. Вам призначать лікарські препарати, які мають протизапальну дію. Найбільш поширеними засобами при боротьбі з грижею є «Диклофенак», «Мелоксикам», «Ібупрофен». Їх призначають у вигляді ін'єкцій або таблеток. Разом з протизапальними використовують болезаспокійливі препарати у вигляді мазей і гелів. Тривалість їх застосування залежить від вираженості больового синдрому. Якщо мазі та гелі не зніматимуть біль, вам призначать ін'єкції, які вводяться в тканини, що знаходяться в безпосередній близькості від вогнища запалення.
3
При лікуванні гострої форми міжхребцевої грижі використовують препарати, що покращують кровотік, харчування пошкоджених тканин, зменшують набряк. Уникайте мануальної терапії (масажу) в перші 5-7 днів після виникнення грижі . Це може привести до нестабільності хребта і несприятливо позначитися на перебігу захворювання.
4
На другому етапі лікування міжхребцевої грижі (2-3 тиждень з моменту її виникнення) лікар призначить вам масаж, електрофорез, магнітотерапію чи інші фізіопрцедури і разом з цим знизить дозу знеболюючих і протизапальних препаратів.
5
Якщо у вас утворилася велика грижа, яка здавлює кровоносні судини або спинний мозок, готуйтеся до оперативного лікування. Хірургічне втручання показане також при неефективному використанні консервативних методів.