Як зменшити білірубін в крові. зменшити відтік жовчі.

Підвищення рівня білірубіну в біохімічному аналізі крові може свідчити про наявність в організмі будь-якого захворювання - так проявляються деякі хвороби печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, анемія і т.д. Щоб зменшити білірубін, необхідно пролікувати захворювання.
Вам знадобиться
  • - відвар кукурудзяних рилець;
  • - суміш ромашки, м'яти, звіробою і пустирника;
  • - настій березового листа;
  • - активоване вугілля.
Інструкція
1
Пройдіть інфузійну терапію. Зазвичай внутрішньовенне вливання розчину глюкози і дезінтоксикаційних препаратів, яке допомагає очистити організм від продуктів розпаду і підтримати життєві сили.
2
Фототерапія - процес впливу на тіло людини спеціальними лампами, в результаті якого непрямий білірубін переходить в наступну фазу, стаючи незв'язним. Цей метод вважається основним при лікуванні гемолітичної хвороби новонароджених, яка супроводжується підвищенням білірубіну в крові. Додатково показаний прийом індукторів і активаторів ферментів печінки.
3
У тих випадках, коли причиною підвищення білірубіну є застій жовчі, необхідно забезпечити її відтік - приймайте спеціальні препарати.
4
Тривалий прийом трав'яних зборів може знизити білірубін протягом декількох тижнів - відвар кукурудзяних рилець, суміш ромашки, м'яти, звіробою і пустирника, настій березового листа. Ці збори допомагають посилити відтік жовчі, нормалізувати роботу кишечника і надають легку седативну дію.
5
Очищення кишечника дозволяє знизити інтоксикацію - налагоджуйте травлення, збільшуючи кількість овочів і фруктів в раціоні. Приймайте адсорбенти (активоване вугілля, ентеросгель), які зв'язують токсини і виводять їх - це допоможе зменшити концентрацію білірубіну в крові. До методів детоксикації слід віднести підвищене вживання рідини і коригування харчування - виключення подразнюючої їжі і прийом гепатопротекторів.
6
Якщо причиною підвищеного білірубіну є інвазивні захворювання, викликані дією паразитів, то необхідно пройти відповідний курс лікування.
7
При жовтяниці, викликаної гемолітичної анемією або порушенням процесу метаболізму білірубіну в печінці, необхідно понизити активність ферменту, який відповідає за біохімічні перетворення білірубіну. Для цього слід приймати препарати фенобарбіталу, уникати фізичних навантажень, регулярно харчуватися і не допускати голодування, берегтися від стресів та інфекцій.
8
Рівень білірубіну при вірусних гепатитах може бути досить високим, але проведення антивірусної терапії цих захворювань пов'язано з великою кількістю побічних ефектів. Тому при проходженні лікування необхідно забезпечити захист печінки прийомом приписаних препаратів, а поступове зниження білірубіну станеться вже при першому зменшенні вірусного навантаження.
Білірубін - це особливий пігмент, який утворюється в результаті процесу розпаду гемоглобіну і виводиться з жовчю. Норма вмісту білірубіну в крові становить від 8,5 до 20 мкмоль/л.
Інструкція
1
Якщо після здачі аналізу крові ви з'ясували, що у вас підвищений рівень білірубіну в крові, необхідно терміново звернутися до лікаря. Тільки фахівець може виявити справжню причину цього явища і, усунувши її, знизити рівень білірубіну в вашої крові. Самостійно зменшити білірубін без допомоги медиків неможливо.
2
Причин, що викликають підвищення рівня білірубіну в крові, може бути много.Во-перше, це явище може свідчити про анемію, яка буває вродженою чи набутою. При анемії активізується процес руйнування еритроцитів, у зв'язку з чим зростає рівень гемоглобіну в крові, а значить і кількість вироблюваного непрямого білірубіну теж збільшується. Набута гемолітична анемія зазвичай виникає внаслідок ослабленого імунітету. Симптомами придбаної анемії є: пожовтіння білка очей і шкіри, підвищення температури, стомлюваність і головні болі, неприємні відчуття в лівому підребер'ї, темна сеча.
3
По-друге, рівень білірубіну може підвищуватися при жовтяниці. Симптоми цього захворювання схожі з симптомами анемії: жовтіє шкіра, слизові і білок очей, темніє сеча, з'являється гірка відрижка, постійна нудота, відчувається біль в області печінки.
4
По-третє, кількість білірубіну в крові збільшується в зв'язку з порушеннями відтоку жовчі, що може бути викликано жовчнокам'яної хворобою, раком підшлункової залози, рак жовчного міхура. Симптоми такі ж, як і при жовтяниці, але вони супроводжуються блювотою і зниженням апетиту.
5
Іноді невелике підвищення рівня білірубіну може бути нормою, як, наприклад, у новонароджених або вагітних жінок на пізніх термінах. Однак такі випадки теж вимагають уваги фахівців, адже є ризик виявлення деяких захворювань. В цілому, підвищення рівня білірубіну в крові свідчить про досить серйозні збої в роботі організму, самостійно намагатися справитися з цією проблемою не варто - потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, який виявить причину і призначить правильне лікування. В іншому випадку можна запустити хворобу, що призведе до тяжких наслідків.