Як вилікуватися від пневмонії.

Грамотне лікування пневмонії спрямоване на ліквідацію вогнища запалення та лікування супутніх симптомів. Лікування захворювання має проводитися тільки під наглядом лікаря, оскільки можливі наслідки від неадекватної терапії можуть бути небезпечними для життя.
Вам знадобиться
  • - антибактеріальні препарати;
  • - жарознижуючі та муколітичні препарати;
  • - настій мати-й-мачухи;
  • - бджолиний або липовий мед;
  • - суміш відвару шипшини з лимоном і медом;
  • - грудні, потогінні та жарознижувальні збори.
Інструкція
1
Приймайте антибактеріальні препарати. Їх дія дозволяє зупинити поширення запалення в тканинах легенів, зменшити чисельність хвороботворних мікробів і знизити або зупинити їх активність. Медикаментозна терапія здійснюється шляхом призначення препаратів пеніцилінової групи, макролідів та цефалоспоринів. Прийом антибіотиків повинен початися якомога раніше, але тільки за призначенням лікаря.
2
Симптоматичне лікування полягає в прийомі жарознижуючих і муколітичних препаратів (деякі з них підвищують активність антибіотиків). Стимуляція імунітету здійснюється призначенням препаратів інтерферону, імуномодуляторів. Антигістамінні і протизапальні засоби застосовуються при наявності алергічних проявів і в складі комплексної медикаментозної терапії.
3
Фізіотерапевтичні процедури можна проводити тільки після стабілізації температури тіла - при пневмонії необхідно пройти курс магнітотерапії, електрофорезу, УВЧ, лікувального масажу. Інгаляційні сеанси показані з перших днів захворювання - чергування вдихання парів лікарських препаратів з відхаркувальну дію з вдиханням розпорошених частинок фізіологічного розчину.
4
Лікувальна фізкультура при пневмонії сприяє поліпшенню відходження мокроти, активізації лімфо- і кровообігу, відновленню легеневої вентиляції. Запальний інфільтрат у легенях поступово розсмоктується, регулярні сеанси попереджають утворення легеневих спайок. Починати гімнастику слід лежачи - притягайте ноги до грудей, перебуваючи на одному боці, піднімайте кінцівки з положення лежачи на спині і т.д. Зарядка сидячи включає збільшення кількості повторів, дихальну гімнастику. Освоєння техніки діафрагмального дихання (видих поєднуйте з втягуванням живота, на вдиху випинати живіт) допомагає збільшити ємність легенів, зміцнити дихальну мускулатуру. До ЛФК можна віднести і позиційний дренаж - прийняття положень, в яких відторгнення і виділень мокротиння відбувається найбільш продуктивно. Сеанси точкового і банкового масажу розслаблюють легеневу функцію, посилюють відходження слизу з легенів.
5
Використовуйте методи народної медицини в якості допоміжного лікування. Корисно пити настій мати-й-мачухи, бджолиний або липовий мед з чаєм, суміш відвару шипшини з лимоном і медом, грудні, потогінні та жарознижувальні збори.