Як лікувати фронтит.

Запалення лобних пазух слід лікувати під контролем лікаря-отоларинголога, який поставить діагноз на основі рентгенівського знімка і скарг хворого, а також призначить індивідуальний план лікування. При цьому можна поєднувати медикаментозну терапію і лікування домашніми методами.
Вам знадобиться
  • - судинозвужувальні препарати;
  • - розчин морської солі;
  • - колоїдний розчин срібла;
  • - цибульний сік, мед;
  • - лавровий лист;
  • - косметична глина;
  • - сік алое, мед, сік цибулі, мазь Вишневського.
Інструкція
1
У період гострого перебігу захворювання необхідно забезпечити хворому постільний режим, так як в цей час фронтит часто супроводжується високою температурою, болісними головними болями. Щоб забезпечити відтік гнійного вмісту з лобових пазух в носову порожнину, потрібно користуватися судинозвужувальними препаратами.
2
Пройдіть курс фізіотерапевтичних процедур. Якщо симптоми інтоксикації зняті, а температура тіла стабілізувалася, то за умови вільного закінчення виділень з лобових пазух можна пройти фізіотерапевтичне лікування (прогрівання синьою лампою, солюкс, УВЧ).
3
Робіть інгаляції з картоплею або трав'яними настоями. Вдихання носом парів дозволяє ефективно розріджувати слиз, знімає набряк, полегшує сякання.
4
Промивайте носові пазухи розчином морської води - ви можете придбати готові балончики з розпилювачем або приготувати сольовий розчин самостійно (чайна ложка солі на склянку кип'яченої води). Видалення слизу також виробляється в умовах стаціонару - в одну ніздрю заливається препарат, а з іншої ніздрі він відсмоктується. Під тиском гній видавлюється з пазухи і порожнину промивається.
5
Прийом антибактеріальних препаратів показаний в особливо важких випадках, коли лихоманка тримається досить довго і перебіг захворювання ускладнюється.
6
При хронічному перебігу фронтіта необхідно злегка підсушити слизову носа - змащуйте порожнини колоїдним розчином срібла, застосовуйте судинозвужувальні краплі.
7
Використовуйте методи народної медицини - закопуйте в ніс суміш цибульного соку та меду, дихайте над відваром лаврового листа, прикладайте до лобових пазухам коржі з глини. Приготуйте мазь з соку алое, меду, цибульного соку і мазі Вишневського, змащуйте складом ватяні джгутики і пишіть в носові порожнини на півгодини.
8
Якщо консервативне лікування не дає результатів, то має сенс погодитися на операцію - прокол і очищення лобних пазух. Всі маніпуляції проводяться під місцевим або загальним наркозом. Через надріз над бровою, лікар проникає в порожнину черепа, розкриває лобову пазуху і видаляє гнійний вміст. Потім встановлюється дренажну конструкцію, а по краях розрізу накладаються шви. Через три тижні дренаж знімають.