Як економити сімейний бюджет. Як вести домашній бюджет.

Чи відомо вам, що кількість грошей визначає не лише рівень достатку сім'ї, а й гармонію стосунків. Міжособистісні відносини відображають як дружне вирішення фінансових проблем в парі, так і скандали між партнерами на грошовій грунті. Якщо у вашій родині єдиною проблемою виступає грошова, то варто зайнятися сімейної бухгалтерією і навчитися планувати бюджет.

Ризикнемо припустити, що кожен місяць ви ставите двома питаннями: де дістати гроші і як їх правильно витратити. До другого питання найчастіше не доходять пари, якщо не можуть впоратися з першим. А якщо все-таки ви впоралися з першим питанням, то не знаєте, як дотягнути до зарплати. Тоді варто проаналізувати свої витрати і почати вести бюджет.Для того, щоб зробити фінансовий аналіз потрібно:

  • щодня записуйте всі свої витрати. Не виключенням є навіть дрібні витрати, начебто проїзду в автобусі або перекусу на бігу. Це може допомогти вам зрозуміти, наскільки часто ви можете дозволити проїхати на таксі або повечеряти в ресторані.
  • необхідно провести спостереження за своїми діями. Чи здійснюєте ви незаплановані покупки? Чи приймаєте ви рішення про покупку спонтанно? Забуваєте ви про свята, ювілеях, запрошеннях на весілля? Відкладаєте ви серйозну покупку на потім, оскільки зараз вашому бюджету вона непосильна?

До кінця місяця робимо висновок, що дохід у сім'ї достатній, але витрати непомірні. Необхідно скласти бюджет на наступний місяць. Отже, ви отримали зарплату, але не поспішайте витрачати гроші. Нехай гроші полежать в гаманці добу, так би мовити, «переночують». Наступного ранку бажання здійснювати витрати трохи стихне. Не варто класти в гаманець великі суми, оскільки їх наявність завжди спонукає до покупки чогось непотрібного, але симпатичного. Коли в гаманці недостатньо грошей для покупки, то бажання купити щось симпатичне пропадає. А потім, поміркувавши, вже розумієш, що ця покупка не була такою вже нужной.Деньгі люблять рахунок, тому частіше рахуйте гроші, це організовує і протвережує. Це допоможе швидше визначитися з «чорною дірою» у вашому бюджеті, яка висмоктує гроші, що не приносить пользи.Необходімо відкладати. Почати можна з маленької суми, нехай це буде 10 відсотків від вашого доходу, але відкласти хоч трохи можна з будь зарплати. Обговорюйте грошові витрати в колі сім'ї, нехай участь в бесіді беруть і діти. Це не означає, що дитина може вирішувати, на що витрачати гроші і які здійснювати покупки. Але зате дитина послухає і зрозуміє структуру бюджету, а також критерії прийняття фінансових рішень. Необхідно економити бюджет. Але нехай економія не доходить до фанатизму, оскільки це не єдиний шлях до добробуту родини. Робіть покупки на розпродажах, поставте лічильники споживання комунальних послуг, використовуйте дисконтні карти друзів і родичів, такі методи дозволяють економити бюджет, не затягуючи пояса. Є кілька варіантів ведення сімейного бюджету. Якщо працюють обидва партнера, то є кілька способів зберегти бюджет сім'ї. Перший метод полягає в тому, що всі гроші складаються в загальну суму і рішення про великих покупках приймається на сімейній раді, але по дрібниці кожен член родини бере не звітуючи. Другий метод ведення бюджету у тому, що в одне місце складається сума на загальні витрати. Кожен член сім'ї вкладає частину від свого дохода.Третій метод полягає в тому, що подружжя витрачають свої гроші на власний розсуд, а оплата комунальних сум та інші обов'язкові витрати робляться за певною схемою, розробленою партнерами. Так, чоловік може купувати продукти і оплачувати грошові витрати на дітей. Дружина оплачує зі свого доходу комунальні послуги. Або, можливо, кожен партнер купує в будинок, що вважатиме за потрібне, а основні обов'язкові витрати розподіляють порівну. Гроші при цьому перебувають у кожного окремо, загальної суми нет.Чтоби зрозуміти куди «йдуть» гроші, почніть вести сімейний бюджет. Так вам буде легше оцінити фінансові можливості сім'ї та відкоригувати витрати.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7-omopgqyKs