Як в'язати схрещені петлі на спицях. Як перехрещувати петлі спицями.

Такий спосіб в'язання, коли стінки петель виконані хрест-навхрест, використовували наші бабусі, вив'язуючи для нас шкарпетки і рукавиці. І, треба сказати, що ці вироби були більш міцними і носилися набагато довше, ніж інші. А ще «перехрещеними» петлями можна прикрасити ваше рукоділля.
Вам знадобиться
  • - спиці (дві будуть робочими і одна - допоміжною);
  • - клубок вовняних ниток.
Інструкція
1
Щоб отримати лицьову схрещену петлю, праву спицю введіть справа наліво в петлю, яка знаходиться на лівій спиці, і захопіть нею нитку (вона розташована за в'язанням) ззаду. Тепер потрібно витягнути створену петлю на лицьову сторону в'язання. Далі схрестіть виворітну петлю таким чином (нитка тепер знаходиться перед в'язанням): праву робочу спицю введіть в петлю лівої, але вже у зворотному напрямку, тобто зліва направо, і потягніть нитку на виворітну сторону в'язання.
2
Якщо заплуталися, не засмучуйтеся, адже, щоб з'явилася вправність, потрібна щоденна тренування. Спробуйте зробити дослідний зразок майбутнього виробу і в'яжіть його лише схрещеними петлями (над виворітними - лицьові, а потім з точністю до навпаки: над лицьовими - виворітні).
3
Отримавши достатній досвід, переходите до роботи над простими візерунками і теж виконуйте їх за допомогою перехрещення петель. Вони будуть лягати у вигляді хрестика, з нахилом то вліво і вправо, в залежності від рельєфу конкретного малюнка. Досвідчені умільці радять схрещувати їх таким чином: провязать другу петлю за перший (вийде «хрестик» з нахилом вліво), а потім, також на лицьовій стороні в'язання, - другу петлю перед першою (тут перехрещення «нахилиться» вправо). Звичайно, при відсутності досвіду з першої спроби у вас може і не вийти, але це справа наживна.
4
«Набивайте» руку, вив'язуючи зразок візерунка двома перехресними петлями на простому полотні. При цьому в обох рядах («обличчя» - виворіт) у вас все повинно виходити так: кромочная петля і 2 виворітні; потім перехрещення двох петель вправо; дві виворітні і знову перехрещуються петлі.
5
Подивіться на результат - ви бачите саму тоненьку косичку. Причому її можна вив'язувати різної ширини, тобто в чотири, шість, вісім і т.д. петель (тільки парна кількість).
6
Давайте спробуємо виконати цей джгутик трохи товстіший, наприклад, використовуючи чотири петлі. Для цього потрібно поперемінно в'язати в першому ряду: кромочную, три виворітних петлі, чотири лицьових і знову три виворітних і т.д. У другому знову починаєте з кромочної петлі, потім пров'язуйте три лицьових, чотири виворітних і так далі. Третій ряд зажадає від вас більшої уважності: зв'язавши кромку і виворітні петлі, перші дві лицьові надіньте на запасну спицю і залиште її перед полотном. Потім, виконавши такі дві лицьові петлі, пров'яжіть ті, які залишили на допоміжній. І через деякий час ви отримаєте красиву косичку-джгут.
7
Навчившись нескладним узорам, ви легко зможете в'язати більш «закручені» - ромби, колечка, різні сітки і сплетіння.