Як в'язати бабусин квадрат. бабусин квадрат види.

В'язання гачком - це дуже цікавий вид рукоділля. З його допомогою можна створювати найрізноманітніші речі - від дрібниць для кухні до ковдр, штор та одягу. Один з найбільш багатофункціональних мотивів у такому в'язанні - це так званий «бабусин квадрат». Як же його зв'язати?
Вам знадобиться
  • - нитки як мінімум двох кольорів;
  • - гачок.
Інструкція
1
Підберіть відповідні матеріали для в'язання. Специфіка бабусиної квадрата в тому, що він в'яжеться з ниток різних кольорів. Підберіть два, три або чотири відтінки пряжі, цікаво поєднуються між собою. При цьому вона повинна бути однієї товщини і текстури. Наприклад, можна вибрати часто використовувані для в'язання гачком нитки «Ірис». Також при необхідності купіть гачок, відповідний за розміром до пряжі. У цьому вам допоможе продавець-консультант магазину товарів для рукоділля.
2
Почніть в'язати мотив. Зробіть п'ять-шість повітряних петель і з'єднайте їх між собою в кільце.
3
Сформуйте квадрат. Для цього вийшло кільце обв'яжіть стовпчиками з накидом. Почніть з трьох повітряних петель, потім доповніть їх трьома стовпчиками, зробіть ще дві петлі. Мотив повинен повторюватися чотири рази. Потім останню повітряну петлю з'єднайте з самим крайнім стовпчик з петель. У вас має вийти квадрат.
4
Поміняйте нитку. Для цього закріпіть стару непомітним вузликом, відріжте так, щоб кінець не був видний, потім прив'яжіть нову. Закріплювати її краще в кутку. Продовжіть в'язання. На ланцюжку з дух петель першого ряду зв'яжіть групу з трьох стовпчиків з накидом і дві повітряні петлі. Стовпчики повинні бути пов'язані так, щоб нитки нового кольору повністю закривали повітряні петлі першого ряду. Далі повторіть мотив на стовпчиках з накидом попереднього ряду. Обв'яжіть їм весь квадрат. На кожну сторону має припадати вже по три групи стовпчиків.
5
Третій ряд в'яжіть аналогічно попереднім. Можете поміняти колір пряжі або залишити його колишнім. Зв'яжіть мінімум чотири ряди, можна і більше. Після цього ваш квадрат буде готовий. Акуратно закріпіть вузлом нитку, обріжте її. Одержаний мотив нитка водою і акуратно пропрасувати праскою через тканину. З подібних квадратів можна зробити найрізноманітніші речі: ковдру, плед, кухонну скатертину. Також цікаво виглядає одяг, створений з таких мотивів. Скріплюються вони або в'язанням, або швами.