Як вишивати стебельчатим швом. вишивка хрестом. шов назад голкою.

стебельчатого шов - найбільш простий у виконанні з усіх стібків, що використовуються у вишиванні, але може бути використаний для створення самостійного візерунка або в сукупності з іншими видами швів. Саме з нього починають навчання дітей цьому виду рукоділля.
Вам знадобиться
  • - пяльци;
  • - тканина;
  • - нитки для вишивання, наприклад, муліне;
  • - олівець для нанесення малюнка на тканину;
  • - ножиці для обрізання кінців.
Інструкція
1
Поперіть тканину, на якій збираєтеся вишивати. Це запобіжить усадку матеріалу після першого прання і деформацію малюнка. В якості базової тканини використовуйте бавовняну або льняну матерію, канва для вишивання хрестом не підходить для стебельчатого шва.
2
Намалюйте на тканини звичайним олівцем контур мотиву, який збираєтеся вишити. В якості малюнка для виконання роботи стебельчатим швом ідеально підходить мотив з чіткими межами.
3
Вставте тканину в п'яльці, так малюнок буде лягати рівно, і нитка не буде перетягувати матеріал.
4
Закріпіть на нитки вузлик, введіть з виворітного боку на лицьову. Виберіть розмір стібка, він залежить від товщини нитки, особливо красиво виглядають стібки, довжина яких в 4 рази більше, ніж ширина.
5
Введіть голку з лицьового боку на виворітну, одночасно поверніть голку в напрямку зворотному лінії стібка, кінчиком голки проколіть тканину на відстані 2-3 мм від кінця першого стібка і виведіть голку на лицьову сторону. Слідкуйте за тим, щоб другий стібок починався дуже близько від першого. Знову одним рухом введіть і виведіть голку, підтягніть нитку. Найзручніше прокладати шов зліва направо.
6
Слідкуйте за тим, щоб всі стібки були однакової довжини, і початок наступного завжди розташовувалося праворуч (або строго ліворуч) від попереднього, якщо міняти положення, прокладений шов буде виглядати неакуратно.
7
Використовуйте стебельчатий шов для створення контуру деталі вишивки. Також можна «заповнювати» їм простір в межах конкретної частини малюнка, наприклад, пелюстки квітки або листочка. Для цього прокладається декілька паралельних ліній на дуже близькій відстані один від одного. У цьому випадку стібки повинні бути рівні між собою не тільки в рамках однієї лінії, але й у порівнянні з сусідніми швами.