Як розмножити орхідею фаленопсис. Як правильно розмножувати орхідеї в картинках.

Фаленопсис - рід трав'янистих епіфітів сімейства орхідних. Ці орхідеї в природних умовах ростуть у вологих лісах Південно-Східної Азії. Фаленопсіси популярні в кімнатному квітникарстві через нескладної, в усякому разі, для орхідей, агротехніки вирощування. Розмножуються ці рослини дітками, виростають на квітконосах.
Вам знадобиться
  • - доросла орхідея фаленопсис;
  • - добриво для орхідей;
  • - соснова кора;
  • - деревне вугілля.
Інструкція
1
Добре розвинені молоді рослини можна виростити на дорослій орхідеї зі здоровими корінням і, як мінімум, чотирма добре розвиненими листям. Для відрощування дітки рослина повинна мати цветонос не старших півтора років. Відцвілу частина квітконоса слід обрізати до сплячої нирки.
2
В кінці зими або на початку весни слід скоротити полив дорослої рослини до одного разу на десять днів. Помістіть орхідею в місце з нічною температурою в межах шістнадцяти-вісімнадцяти градусів. Днем рослині буде потрібно температура від двадцяти двох до двадцяти чотирьох градусів. Для того щоб активізувалася спляча брунька, необхідно, щоб на рослину протягом години в день падали сонячні промені.
3
Після активізації сплячою нирки перенесіть рослина в місце з нічною температурою не нижче двадцяти градусів, прикрите від прямих сонячних променів. Два-три рази на місяць підгодовуйте фаленопсис добривом для орхідей обома способами, поміщаючи горщик в розчин добрива і обприскуючи листя розчином. Відновіть нормальний полив рослини водою, температура якої повинна злегка перевищувати кімнатну. Раз в тиждень субстрат в ємності з орхідеєю повинен просихати.
4
Коли корінці молодого рослини, що з'явився на квітконосі, відросте на два-чотири сантиметри, підготуйте прозорий горщик з субстратом з соснової кори. Для цього буде потрібно кора з розміром частинок від п'яти міліметрів до сантиметра. Рекомендується половину субстрату взяти з горщика з дорослим рослиною.
5
Срежьте молоде рослина з сантиметровим шматком квітконосу і припудріть зрізи деревним вугіллям. Акуратно, намагаючись не пошкодити коріння, посадіть орхідею в підготовлений горщик і присипте коріння субстратом.
6
Горщик з молодим фаленопсис помістіть в тепличку з температурою повітря близько двадцяти п'яти градусів, з вологістю - від вісімдесяти до ста відсотків. Через рік молоду орхідею можна вийняти з теплички і перевести на звичайний режим утримання.
Виведення великої кількості гібридних фаленопсисов привело до того, що ця орхідея, яка раніше вважалась примхливою і складною для вирощування в домашніх умовах, стала все частіше зустрічатися в звичайних квартирах. Не дивно, що у любителів кімнатного квітникарства з'являється бажання розмножити особливо ефектний квітка. Хоча фаленопсис відноситься до моноподіальним орхідеям і практично не дає вегетативних відводок, спосіб отримати нову рослину все ж існує.
Вам знадобиться
  • - фаленопсис, що має хорошу кореневу систему і не менше чотирьох здорових листя;
  • - невеликий стаканчик з прозорого пластика;
  • - кора сосни;
  • - міні-тепличка;
  • - кориця, фундазол, вугілля.
Інструкція
1
Візьміть фаленопсис зі свіжим цветоносом. Рослина має відпочити після цвітіння приблизно два місяці. Відріжте цветонос до першої сплячою нирки.
2
В лютому-березні поставте орхідею на західне вікно таким чином, щоб сонце потрапляло на неї з 15 години. Постарайтеся затінити листя і залишити цветонос на яскравому світлі. Перепад температур між вдень і вночі повинен бути значним.
3
Скоротіть полив. Він повинен бути дуже мізерним, можлива перерва між поливами 10-15 днів. Орієнтуйтеся на стан листя.
4
Через деякий час спляча брунька прокинеться, і з неї почне розвиватися дитинко фаленопсиса. Часто на перегодованих гормональними добавками магазинних рослинах дітки утворюються на квітконосах самостійно, без будь-яких додаткових заходів.
5
Після появи дітки переставте рослину в більш тепле і затінене місце і почніть нормально поливати і вносити підгодівлю. Найкраще проводити підгодівлю «по листу», оббризкуючи листя слабким розчином добрива. Для швидкого розвитку дітки забезпечте температуру + 25 + 30 градусів.
6
Підготуйте маленький горщик. Горщик повинен бути прозорим з великою кількістю отворів. Можна використовувати невеликий пластиковий стаканчик.
7
Для посадки молодого рослини приготуйте соснову кору розміром 0,5 - 1 см. Приблизно половину необхідної кількості візьміть з горщика материнської рослини і подрібніть до потрібного розміру. Ця кора вже має всі необхідні для рослини мікроорганізми і полегшить адаптацію дітки в грунті.
8
Відокремте молоде рослина, коли корінці досягнуть довжини не менше 4 см. На відокремлюваної дитинці повинні бути три листа і хороші коріння. Відріжте дитинку разом з шматочком квітконосу довжиною в 1 см. Зріз присипте фундазолом, меленою корицею або вугіллям.
9
Посадіть молоду орхідею в підготовлений грунт і помістіть в тепличку.
10
Протягом року фаленопсис буде відрощувати коріння і листя. Тільки після того як кількість листя подвоїться і хоча б один корінець доросте до дна горщика, можна поступово привчати рослина до звичайних кімнатних умов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=akE_TxGFy-U