Як виростити дерево з насіння.

Як відзначають досвідчені садівники-любителі, деревця, вирощені з насіння і з перших своїх днів живуть в кімнатних умовах, виростають досить витривалими і життєздатними і дають повноцінний урожай. На жаль, є тут і свій мінус - плодоносити вони починають, як правило, через десять і більше років.
Вам знадобиться
  • - грунт;
  • - контейнер;
  • - плівка;
  • - посівний матеріал.
Інструкція
1
Якщо термін плодоношення для вас не принциповий, то приготуйте якісну грунт (землю купите або накопайте самостійно), невеликі горщики діаметром сім сантиметрів (можна квіткові) або невеликий контейнер (висота бортика - не більше 7 см). Також підготуйте розпилювач для квітів, блюдце і два шари вологої вати.
2
Почніть з облаштування маленького парничка. З дозрілих плодів візьміть кілька непошкоджених насіння і покладіть їх між ватяними шарами, після чого накрийте блюдце поліетиленовим пакетом так, щоб вийшов «парниковий» ефект. Важлива умова: провітрювати і посіви потрібно кожен день, додавати вологу в вату - в міру необхідності.
3
Через сім-десять діб після «посівної» ви побачите проклюнулися паростки, значить, прийшов час для відбраковування «слабкої ланки». Виберіть ненадійні, на ваш погляд, насіння, а решту відразу ж перемістіть в горщики або контейнер із землею.
4
Поставте майбутні деревця в тепле місце, накрийте скляним посудом (можна використовувати звичайні банки) або помістіть в той же поліетиленовий пакет. Тепер поливати їх слід в залежності від висихання грунту. Краще, якщо ви перший час (поки вони ще не підросли і не зміцніли), будете «подавати» ім воду через розпилювач. Не забувайте, що ваші посадки потрібно «постачати» повітрям, для чого протягом дня ненадовго відкривайте парничок - нехай він «подихає». Поки йде процес насичення киснем, насухо протріть запітнілі банки (пакет просто замініть на сухий). Ще через три-чотири тижні ваші насіння дадуть молоді сходи. Тепер вам потрібно поступово збільшувати час для провітрювання парника.
5
По закінчення трьох місяців очистіть «поле» від слабких сіянців, а міцне рослина переселити в інший горщик і забезпечте світлом і постійним свіжим повітрям (таке місце у вашій квартирі або будинку напевно знайдеться). Пересаджувати зростаюче дерево вам доведеться ще не один раз, головне, пам'ятайте: розмір горщика повинен бути достатнім для того, щоб коріння змогли «зайняти» три чверті його обсягу. І не забувайте раз на десять днів підгодовувати свого «вихованця».