Як вирощувати жовті тюльпани.

Тюльпан - цибулинна рослина, що відноситься до сімейства лілійних. Відомо більше ста видів цієї рослини, не рахуючи штучно виведених сортів. Жовте забарвлення зустрічається як у видових, так і серед багатьох груп сортових тюльпанів. З видових тюльпанів жовті квіти у тюльпана лісового та тюльпана волосістотичінкового. Із сортових жовтих тюльпанів досить поширені торочкуватий сорт «Майя», махровий «Монте-Карло» і лилиецветних «Вест Пойнт».
Вам знадобиться
  • - цибулини тюльпанів;
  • - компост;
  • - гашене вапно;
  • - деревна зола;
  • - азотні добрива;
  • - калійні добрива;
  • - фосфорні добрива;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Для посадки тюльпанів підійде ділянку пухкої нейтральної грунту. Грунт з кислою реакцією перед висадкою тюльпанів слід обробити вапном, а на важких глинистих ділянках для зміни структури ґрунту доведеться вносити пісок. Виберіть місце, яке буде добре освітлено до кінця весни.
2
Перекопайте ділянку, призначену під тюльпани, внісши при перекопуванні перепрілий компост, гашене вапно і деревну золу. Садити цибулини в грунт слід восени, коли температура ґрунту впаде до десяти градусів.
3
Цибулини саджають рядами, розташованими в двадцяти сантиметрах один від іншого. Глибина загортання тюльпанів в землю залежить від розміру цибулини: її повинен покривати шар ґрунту товщиною в три висоти цибулини. Між рослинами в ряду повинна залишатися відстань від п'яти до десяти сантиметрів.
4
Видові тюльпани, на відміну від сортових, можна не викопувати протягом декількох років. Відстань між великими цибулинами при посадці слід збільшити до двадцяти сантиметрів.
5
Навесні тюльпани слід кілька разів підгодувати, стежачи, щоб добрива не потрапляли на листя. Відразу після того, як здадуться сходи, буде потрібно внести в грунт дев'яносто грам азотних, стільки ж фосфорних і шістдесят грам калійних добрив на квадратний метр посадок.
6
Перед цвітінням підгодуйте тюльпани розчином, приготованим з розрахунку двадцять грам азотних, стільки ж калійних і тридцять грам фосфорних добрив на відро води. На квадратний метр посадки буде потрібно три відра розчину.
7
Після того як тюльпани відцвітуть, їм буде потрібно тридцять грам фосфорних і двадцять грам калійних добрив, розчинених у воді. Облом насіннєві коробочки сортових тюльпанів, залишивши цветонос. У видових тюльпанів пожовклу листя й відцвілі квітки видаляють восени.
8
Коли дві третини листя тюльпана пожовтіє, викопайте цибулини і розкладіть рослини на просушку на строк від двох до чотирьох днів. Очистіть цибулини від листя і коренів, розділіть гнізда і розберіть посадковий матеріал за розмірами. Рекомендується замочити цибулини на півгодини в розчині марганцівки.
9
Обсушіть цибулини і приберіть їх на зберігання в картонні коробки. Тримати ці коробки слід в сухому місці з температурою від двадцяти трьох до двадцяти п'яти градусів. В серпні температура зберігання цибулин знижується до двадцяти, а до вересня - до п'ятнадцяти градусів.