Як зв'язати спицями жіночий кардиган. ажурні кардигани спицями.

Вважають, що в'язаний шерстяний жакет на застібці і без коміра з'явився завдяки лорду Джеймсу Томасу Брюденелл, графу Кардиган, на честь якого він і отримав свою назву. У наші дні кардиган - це модний предмет як жіночого, так і чоловічого гардеробу. Його носять і в прохолодні, і в спекотні дні. Кардиган можна зв'язати і з товстої натуральної вовни, і зшити з тонкого трикотажу.
Вам знадобиться
  • - 1000 г пряжі середньої товщини;
  • - прямі спиці;
  • - кругові спиці;
  • - швейна машинка;
  • - гудзики.
Інструкція
1
За допомогою сантиметрової стрічки зніміть мірки. Вам знадобиться виміряти окружність грудей, стегон, довжину вироби і довжину рукава. Порівняйте ваші дані з схемою крою в журналі і внесіть до неї зміни, згідно ваших розмірах.
2
Щоб визначити щільність в'язання, зв'яжіть зразок спицями, розмір яких зазначений на етикетці обраної вами пряжі. Якщо ваш зразок відрізняється від рекомендованого в описі моделі, поміняйте спиці. Щоб в'язання було більш пухким візьміть спиці більшого розміру, а щоб воно стало більш щільним - меншого.
3
Наберіть необхідну кількість петель для полички (їх не потрібно сильно затягувати). Пров'яжіть 2 см гумкою 2х2.
4
Зробіть перший отвір для гудзики. Для цього закрийте 2-3 петлі (залежно від діаметра). Наберіть на праву спицю таку ж кількість петель, яке ви закрили і продовжуйте в'язання гумкою.
5
Через 4-5 см від початку в'язання переходите до в'язання основного візерунка. З правого боку деталі робіть отвори для гудзиків через рівні інтервали один від одного. Далі в'яжіть полотно прямо до вирізу горловини.
6
Закрийте 10 петель і робіть необхідні убавкі в кожному другому ряду. Порівнюйте ваше в'язання з схемою крою. Ліву сторону полички в'яжіть таким же чином, але отвори для гудзиків НЕ вив'язувати.
7
Наберіть необхідну кількість петель для спинки і в'яжіть гумкою 2х2 так само, як і на переді. Далі переходите до в'язання основним узором. В'яжіть прямо до горловини.
8
Щоб сформувати виріз горловини закрийте середні 18 петель і в'яжіть кожну сторону окремо, роблячи необхідні убавкі за схемою.
9
Наберіть необхідну кількість петель для в'язання рукава (зазвичай воно складає 20-25% від загальної кількості петель для переду і спинки). Якщо ви набирали 200 петель, отже, для рукава потрібно 40-50 петель. В'яжіть 4-5 см гумкою, а потім додайте 10 петель і продовжуйте в'язати основним узором до необхідної довжини.
10
Стачайте на машинці плечові шви. З'єднайте середину рукава з лінією плеча і прострочіть на машинці. Складіть навпіл рукав, перед і спинку і стачайте бічні зрізи і рукава.
11
На кругові спиці наберіть петлі по лінії горловини і зв'яжіть обтачку гумкою 2х2. В'язання закінчите. Пришийте гудзики.