Як відмити пва.

При проведенні ремонтних або художніх робіт, а особливо в процесі дитячої творчості, на меблях, килимах і одязі іноді з'являються плями від клею ПВА. На щастя, це можна виправити, оскільки ПВА - не самий важко виводиться вид клею.
Інструкція
1
ПВА - один з найпоширеніших видів клею, що застосовуються для склеювання паперу та картону, тканин, дерева, скловолокна, плитки. Це далеко не всі сфери його застосування. Він являє собою дисперсію полівінілацетату у воді, також до його складу входять пластифікатор і добавки. А зовні - це біла або жовтувата вязкаю рідину. ПВА дуже популярний через своїх високих клеючих властивостей і через те, що він нетоксичний.
2
Клей ПВА частково водорастворім, а емульгованих частина клею розчиняється в органічних розчинниках, таких як ацетон, етилацетат, бензол, метанол і метилен-хлорид, а також в оцтової кислоти. Тому першою справою спробуйте відмити його за допомогою звичайної теплої води. Якщо він уже засох, але минуло небагато часу, покладіть мокру ганчірку на пляму і почекайте, поки клей розмокне. Робіть так, тільки якщо очищаемая поверхню або матеріал не здатні зіпсуватися під дією води.
3
З рівній поверхні, наприклад, зі столу, спробуйте зняти клей, як плівку, скориставшись шпателем або подібним предметом. Якщо пляма з клею виявилося на килимі і встигло засохнути, також спробуйте підчепити його під край і обережно відірвати, а залишки дочистити вологою ганчіркою. Інший варіант - акуратно підрізати ворс.
4
Якщо забруднилася одяг, замочіть її в мильному розчині, потім виперіть і ретельно прополощіть. Але це спрацює, швидше за все, якщо пляма ще не засохло, адже при взаємодії з повітрям і висиханні ПВА перетворюється на важкорозчинний полімер. У цьому випадку можна спробувати протерти пляму оцтом або медичним спиртом (ватним тампоном), почекати, поки клей розчиниться, а потім запрати річ. Але спочатку переконайтеся, що ці кошти не завдадуть шкоди матеріалу.
5
Ще один спосіб - покласти річ в морозилку. Клей буде легше відставати і стане крихким. Тоді швидко відніміть його від матеріалу, поки клей знов не нагрівся.
Корисна порада
Завжди краще видаляти пляма від клею відразу, поки він ще не засох.