Як виявити вітрянку по основних симптомів.

Вітрянка - це поширене інфекційне захворювання, збудник якого належить до сімейства вірусів герпесу. Хвороба надзвичайно заразна, передається повітряно-крапельним шляхом. Хворого людини необхідно терміново ізолювати від оточуючих, тому потрібно знати симптоми, які вказують на вітрянку.
Інструкція
1
Зараження вітрянку відбувається під час контакту з хворою людиною. З цього моменту починається інкубаційний (прихований) період хвороби. Його тривалість складає 10-21 день. До переходу вітрянки в активну фазу людина не становить загрози для оточуючих.
2
Першим симптомом вітрянки є легке нездужання. Проте мало хто звертає увагу на незначне погіршення самопочуття, так як воно бути викликано безліччю інших причин. Продморальний період зазвичай триває 1-2 дні, після чого з'являються симптоми, характерні тільки для вітряної віспи.
3
Характерною ознакою вітрянки є висип, який з'являється спочатку на волосистій частині голови і обличчі, а потім швидко поширюється по всьому тілу. Спочатку елементи висипу нагадують округлі рожеві плями, проте вже через кілька годин вони стають опуклими. Незабаром на них починають утворюватися везикули - невеликі пухирці, всередині яких знаходиться прозора рідина. Дві-три доби потому, бульбашки лопаються, а на їх місці з'являються блідо-коричневі скоринки. При нормальному перебігу хвороби кірочки відпадають через кілька дней.Новие елементи висипу з'являються протягом 4-7 днів, тому у хворого одночасно спостерігаються і плями, і везикули, і скоринки.
4
Сильний свербіж в місцях висипань є ще одним симптомом вітрянки. Він найбільш болісний в районі слизових оболонок, які також страждають від ветряночний висипки.
5
У більшості випадків вітрянка супроводжується підйомом температури до 37,5-39 градусів. Цей симптом не менш важливий, незважаючи на те, що діагноз можна поставити по одній лише характерного висипання. Якщо на 4-5 день хвороби температура стала підніматися ще вище, велика ймовірність того, що виникли ускладнення.