Як облаштувати спальню.

«Яка постіль, такий і сон». Від комфортного, спокійного сну і відпочинку після виснажливої буденної суєти залежить і наш настрій, і наша працездатність, і психологічна готовність до важким стартів завтрашнього дня. Саме в спальні проходить третина життя, і до облаштування цієї найважливішої кімнати будинку потрібно поставитися з особливою увагою.
Інструкція
1
Як правило, для спальні вибирається найдальший, тихий і ізольований куточок будинку. І навіть світло- і звуконепроникні жалюзі покликані захистити від зовнішнього світу. Грамотний дизайн-проект спальні передбачає продумане зонування приміщення. Традиційно (якщо дозволяє площа) це зона сну, відпочинку, т.зв. проходу, зберігання постільних речей. Необхідно також продумати стильове рішення спальні, підібрати меблі і правильно її розставити. Особлива турбота - підбір світильників, тканинної дизайн, декоративне оформлення і колірне рішення інтер'єру.
2
Габарити меблів залежать від обсягу кімнати, але в кожному разі захаращення її неприпустимо: чим більше повітря, тим краще. Зручно поєднувати спальню і гардеробну (або вбудовані шафи, або шафи-купе). Підлоги в спальні все частіше вистилають килимовими покриттями. Їх плюс - безшумність і теплота. Просто килим теж може бути хороший для спальні, але він не повинен домінувати в загальних фарбах пространства.В виборі колірного рішення спальні довіртеся особистих вподобань: холодної або теплої гамі. Зазвичай вибираються пастельні тони - світлі, розбілені. Сірувато-блакитний колір вважається стриманим, рожевий - ніжним, рожево-фіолетовий - «ізольованим», сіро-зелений - м'яким. Трапляється вибір і на користь авангардних кольорів, але це швидше виняток з правил. Освітлення повинне бути неяскравим і краще - боковим: спокій створюють настінні світильники, бра або торшер.
3
Для пожвавлення інтер'єру спальні доречні не тільки картини, а й м'які іграшки, ляльки, залишені на пам'ять "з дитинства". Органічними можуть бути і зелений куточок з рослинами, і акваріум. Дзеркал в спальні може бути декілька і різних розмірів: на туалетному столику, на дверях шафи. Вважається, що дзеркало - хранитель домашнього вогнища. Воно ж, обрамлене оригінальним декором, може стати украшеніем.Определіться зі стилем спальні (єдністю художньо-образних принципів), часом, найскладніше. Якщо ви хочете оформити спальню в класичному стилі, то вибирайте в усьому правильні і пропорційні форми і лінії - в меблів, интерьерном текстилі, декорі. Якщо вибір - за сучасним стилем, то форми можна урізноманітнити.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OFvqNnmHZjo
Зверніть увагу
Спальня не повинна бути схожа на вітальню, тому в ній скоріше недоречними будуть «надлишковий» шик, блиск і атрибути парадності.В оформленні вашої головної кімнати сну й відпочинку небажано використовувати один колір (це нудно). Особливо монотонної виглядатиме спальня, в якій співпадуть колір текстилю та стін.
Корисна порада
Ведучий атрибут спальні - ліжко - можна розташувати: у стіни; довільно від стін («острів»); в ніші; на подіумі, зі сходинками або без (це практично: немає місця для пилу). Важливо вибрати оптимальні ергономічні параметри ліжка - з урахуванням всіх індивідуальних особливостей власника.