Як опалити житловий будинок.

Існують різні способи опалення будинків, що розрізняються видом використовуваного палива, типом обладнання для його спалювання, конструкцією опалювальних радіаторів, способом передачі тепла від теплоносія повітрю приміщень та пр. Однак незважаючи на це велика кількість, в більшості випадків вибір найбільш підходящого способу не представляє особливої складності. Якщо виключити централізоване опалення, найбільш зручним і економічним з усіх є опалення будинку природним газом.
Вам знадобиться
  • - наявність мережевого газу;
  • - обладнання для газового опалення;
  • - металеві або пластикові труби для системи опалення та гарячого водопостачання;
  • - батареї опалення ;
  • - будівельний і сантехнічний інструмент.
Інструкція
1
Підведіть в будинок газ. Підключенням до газопроводу займається працівники газової служби. Іноді вони виконують всі роботи самостійно, іноді покладають частину підготовчих робіт на самого замовника. Можливо, вам доведеться самостійно копати траншею від будинку до газопроводу і засипати її після того, як працівники газової служби вріжуться в магістраль і проведуть газ в будинок.
2
Придбайте обладнання для газового опалення (газовий котел, лічильник, водяні фільтри, необхідну керуючу апаратуру і пр.). Співробітники газової служби нададуть вам всю інформацію з цього приводу. Перед вибором газового котла ознайомтеся з характеристиками різних котлів і особливостями їх роботи. Газові котли розрізняються по багатьом параметрам. Вони можуть бути підлоговими або настінними, одноконтурними або двоконтурними, з пьезо- або електророзжигом, зі звичайною або модуляційної пальником, з природним або примусовим характером видалення продуктів згоряння, конденсаційними або звичайними.
3
Хорошим вибором є двоконтурний (для опалення та гарячого водопостачання) настінний конденсаційний котел з електророзпалом, оснащений модуляционной пальником. Однак остаточний вибір повинен бути зроблений, виходячи з функціональності і вартості обладнання.
4
Приділіть увагу водяним фільтрам. Довговічність котла в чому залежить від якості води, забезпечувати яке і покликані фільтри. Можливо, доведеться придбати кілька фільтрів - грубої і тонкої очистки.
5
Підрахуйте необхідну потужність батарей для кожного приміщення будинку. При спрощеному розрахунку приймається, що на 1 м? площі потрібно 0,1 кВт теплової енергії. Для забезпечення деякого запасу по потужності розрахункове значення множать на коефіцієнт, що дорівнює 1,15.
6
Придбайте батареї, що забезпечують необхідну теплову потужність. При їх виборі враховуйте, що відстань від нижньої поверхні підвіконня до батареї і від батареї до підлоги повинна бути відповідно не менше 5 і 6 см. Зверніть також увагу на те, якому температурному напору (різниця між температурою батареї і кімнатною температурою) відповідає потужність купованих батарей , і в змозі ваш котел забезпечити цей натиск. Якщо ні, необхідно буде придбати батареї з запасом по потужності. Детальну методику розрахунку потужності батарей з урахуванням температурного напору можна знайти на сайтах, наприклад, на цьому: http://ostroykevse.ru/Otoplenie/Otoplenie_31.html.
7
Встановіть батареї і з'єднайте їх в опалювальний контур по одній з підходящих схем. Існує різні схеми під'єднання: двухтрубная і однотрубна, двоконтурна і одноконтурна, з тупиковим або попутним рухом води, з природною або примусовою циркуляцією, з розширювальним бочком (при відсутності водопроводу) або без нього. Вибір конкретної схеми залежить від характеристик будинку.
8
Підготуйте приміщення для монтажу обладнання, влаштуйте підставу під установку підлогового котла або прикріпіть кронштейни для кріплення настінного, пробийте отвір в стіні для установки коаксіального димоходу і пр. Безпосередньо саму установку газового котла та під'єднання його до газового трубопроводу здійснюють фахівці газової служби .
9
З'єднайте котел з опалювальним контуром і водопроводом через фільтри. Підключіть його до електромережі.
Корисна порада
Теплі водяні підлоги на відміну від настінних батарей забезпечують оптимальний розподіл температур в будинку і при правильному налаштуванні можуть виявитися економічніше щодо трат на паливо. В силу їх новизни вони програють у популярності настінним батареям, однак у зв'язку з їх великими достоїнствами є великий резон розглянути їх як альтернативу звичайним батареям.