Як вишивати шовком.

За допомогою вишивки шовком створюються трепетні, тонкі картини з грою тіні і світла. У них присутні акварельні переходи світла і повітря. У Китаї цьому тонкому виду мистецтва раніше навчали кожну дівчинку. Сьогодні і за межами цієї держави багато дівчат вчаться вишивати шовком.
Вам знадобиться
  • - клапоть шовку або іншої тканини;
  • - картонна заготівля для майбутньої картинки;
  • - олівець;
  • - різнокольорові шовкові нитки.
Інструкція
1
Клаптик обраної тканини натягніть на п'яльці. У вишивці шовком діють свої закони. Тканина для основи вибирайте правильно. Рекомендується однотонний натуральний шовк, так як він має матовий блиск, досить міцний і не деформується. Китайської гладдю вишивають в основному на червоному, білому або блакитному шовку. У сучасному інтер'єрі вишивка також дуже красиво виглядає на золотистому або кремовому шовку. Не рекомендується використовувати синтетичні і штучні шовку, тому що вони неміцні і найчастіше їх можна розрубати голкою.
2
Тканина натягніть на п'яльці. Прикладіть до тканини заготовку майбутньої картинки, вирізану з картону і обведіть крейдою або олівцем, визначаючи тим самим поле для вишивки.
3
Олівцем намітьте малюнок на полі. Вишивка досить дрібна, тому майстри з досвідом можуть намічати розташування деталей майбутнього малюнка точками. Початківцям слід схематично зобразити весь малюнок. Використовуючи шовкові нитки різних кольорів, вишийте гладдю всі деталі малюнка, тобто як би «заштрихуйте» їх нитками так, як ніби-то замальовувати кольоровими олівцями. По закінченні роботи, можете пройтися по краях деталей малюнка кольоровий ниткою, виконуючи дуже маленькі стібки (1-2 мм). Такий прийом допоможе зробити вишивку більш об'ємною.
4
Виріжте вишивку, залишаючи припуски для обтягування. Наклейте її на основу, заготовлену раніше, за допомогою будь-якого швидковисихаючого прозорого клею. Зі зворотного боку наклейте деталь, вирізану заздалегідь з більш щільної тканини за розміром вишивки. Це допоможе приховати припуски.
5
Вставте вишивку в рамочку або обрамити декоративним шнуром, наклеївши його по краю картинки за допомогою того ж прозорого клею.
Корисна порада
Можна використовувати для вишивання не тільки кольорові шовкові нитки. Вишивка білими нитками на білому тлі виглядає досить витончено. А в тому випадку, якщо нитка містить люрекс,? дуже ошатно.