Як вибрати папір для принтера.

Зниження вартості принтерів призвело до їх широкому поширенню серед домашніх користувачів. Причому це стосується не тільки струменевих принтерів початкового рівня, які спочатку націлені на масову аудиторію, але і лазерних принтерів, а також пристроїв для домашнього фотодруку. Але перед володарем друкувального пристрою постає питання, який папір вибрати. Адже різновидів самого затребуваного витратного матеріалу дуже багато, як за вартістю, так і за властивостями.
Інструкція
1
Вивчіть інструкцію до вашого принтеру. Будь-яке пристрій забезпечується керівництвом користувача, в якому обов'язково є рекомендації по паперу. Це дуже важливий вибір, адже від її параметрів залежатимуть результати друку. Головна характеристика підходящої для конкретного принтера паперу - це щільність, вона вважається в грамах на квадратний метр - г/м2. Цей параметр дуже важливий, тому що механізм захоплення і протягування аркушів розрахований на носій певної товщини і щільності.
2
Уточніть тип вашого друкувального пристрою. Наприклад, для лазерного принтера стандартна щільність паперу дорівнює 80 г/м2. Істотно більше щільну папір принтер просто не зможе протягнути через себе, це призведе до заминання або зажовування. Більш тонкий папір з щільністю 60 г/м2 буде зіпсована в процесі друку. Кольорові принтери - майже завжди струменеві, тобто друкують рідкою фарбою. В цьому випадку дуже багато залежить від класу пристрою, тобто бувають як найпростіші принтери для паперу з низькою щільністю, так і фотопринтери, розраховані на папір для візиток, яка відрізняється високим значенням показника г/м2.
3
Для текстової інформації, рефератів, курсових робіт, заяв найкраще підходить стандартна офісний папір, її щільність 80 г/м2. Купити її можна в будь-якому магазині канцелярських товарів і її вартість невисока. Для картинок, фотографій добре підходить папір більш високої щільності. Тут діє правило: чим більша частина аркуша буде залита фарбою, тим більше щільну папір потрібно вибрати. Це стосується, в першу чергу, струменевих принтерів, так як лазерні гірше підходять для друку картинок. І, звичайно, варто враховувати вимоги з керівництва користувача. Не використовуйте папір більш щільну, ніж рекомендується - інакше принтер швидко вийде з ладу.
4
Вирішіть, що більш важливо: якість або ціна відбитка. Існують оригінальні фірмові витратні матеріали, вони дорожчі, але забезпечують якісний результат. Також у продажу є неоригінальна або сумісна папір, який зазвичай вигідніше за ціною, проте результат її використання може бути визначений тільки експериментальним шляхом.
5
Враховуйте характер того, що збираєтеся друкувати. Купіть глянсову папір для грамот, яскравих оголошень - усіх матеріалів, які повинні привертати увагу. Для ділових документів більше підходить матовий папір. Вона менш стійка до бризок води, але додає строгий вид відбитку.
Офісний папір є одним з найбільш затребуваних товарів для офісу, від якості якого залежить довговічність експлуатації офісної техніки та зовнішній вигляд документації. Дану папір треба вибирати відповідно до завдань, які вона виконуватиме - як же правильно це робити?

Класифікація

Щоб правильно вибрати офісний папір, потрібно визначитися з документами, які потрібно надрукувати, і технікою, яка доступна для цього. Умовно офісний папір ділиться на три класи. Клас «С» представлено папером, призначеної для щоденного друку невеликої кількості документів і широко представленої на ринку. Документи, роздруковані на папері даного класу, добре виходять на основних видах офісного оборудованія.Часто під виглядом офісного паперу класу «С» продавці реалізують неякісну дешеву продукцію, яка не відповідає нормам за багатьма параметрами качества.К середньому якості відноситься папір класу «В», яку використовують для великих обсягів документації і двосторонньою друку. Вона відповідає всім вимогам сучасної офісної техніки - зокрема, офісний папір класу «В» ідеально підходить до високоростним принтерів, які використовуються у великих і середніх офісах. Папір класу «А» призначена для друку документів на лазерних кольорових принтерах, а також для монохромного друку, придающей документам ідеальна якість. На відміну від класів «В» і «С», папір класу «А» володіє широким вибором щільності і глянсовою/матовою поверхнею листа.

Важливі параметри офісного паперу

Класифікація офісного паперу грунтується на її відповідність певним хімічним або фізичним параметрам, які важливо враховувати при виборі паперу для офісу. В першу чергу потрібно звертати увагу на чіткість обрізки краю аркуша і його геометрію - у якісного паперу чисті й акуратні краю. В іншому випадку, аркуші паперу під час друку будуть злипатися або м'яти. Не менш важливим показником якості є белизна офісної бумагі.Белізна найбільш білої офісного паперу може складати 98%, тоді як 100% білизна при виготовленні листів практично недостіжіма.Еще одним важливим параметром вважається вологість офісного паперу - чим вона нижча, тим менше листи м'ятимуть і скручуватися в процесі друку. Стандартний показник вологості для паперу становить від 4,2% до 4,5%. При цьому папір слід зберігати в місці, надійно захищеному від влагі.І, нарешті, класичні параметри офісного паперу - щільність і формат. Стандартна щільність для даного виду паперу становить 80 грамів на метр квадратний, однак для паперів класу А цей показник може збільшуватися до 280 грамів. Формати офісного паперу існують у двох категоріях - А4 і А3. Їх підбирають в залежності від розміру документа, який потрібно надрукувати.