Як розібрати пк.

З часом продуктивність комп'ютера знижується. Однією з причин цього вважається накопичення великої кількості пилу внутрішніми пристроями системного блоку. Щоб дістатися до всіх монтажних плат і контролерів, необхідно розібрати його, тобто зняти бічні стінки і зробити демонтаж всіх пристроїв.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер.
Інструкція
1
Перш за все, вам необхідно знеструмити комп'ютер. Що це означає? Висмикніть все вилки проводів, що йдуть від системного блоку, монітора, динаміків та інших периферійних пристроїв. Також рекомендується повернути системний блок тильною стороною до себе і перевести перемикач на блоці живлення в положення «O».
2
Тепер вам необхідний відкрити одну з бічних стінок системного блоку. Уважно подивіться на кріплення, якими розробники постачають останнім часом бічні стінки. Якщо таких кріплень не було виявлено, отже, перед вами класичний зразок. Візьміть в руки викрутку Philips і викрутити всі сполучні гвинти (викручують в напрямку проти годинникової стрілки).
3
Витягніть бічну стінку. Притисніть її до корпусу коробки і різким рухом висуньте назовні. Також зустрічаються комбіновані системи - крім гвинтів на бічних стінках розташовуються засувки з замками. Як правило, такі системні блоки купуються на замовлення.
4
Тепер вашій увазі надається картина всіх внутрішніх пристроїв. Найбільша плата в складі пристрою комп'ютера - материнська або системна плата. З роз'ємами цієї плати з'єднуються такі пристрої, як оперативна пам'ять, процесор, відеоадаптер, жорсткі диски і CD/DVD-привід.
5
Перед демонтування всіх пристроїв з роз'ємів системного блоку необхідно витягнути шлейфи харчування з роз'ємів всіх пристроїв, включаючи материнську плату. Поверніть тильною стороною до себе системний блок і притримуючи блок живлення, викрутити всі гвинти.
6
Потім витягніть оперативну пам'ять. Для цього одночасно затисніть обидва упора, які знаходяться по краях встановленої планки.
7
Далі слід зняти всі кулери (вентилятори). Перш за все, вам необхідно від'єднати дроти живлення і тільки потім приступайте до викручування гвинтів. Вентилятор на процесорі має особливий спосіб кріплення, як правило, за допомогою санчат. Зробіть це акуратно, т.к. даний кулер значно дорожче інших вентиляторів у системному блоці, отже, на його заміну буде потрібно набагато більше грошей.
8
Аудіо- і відеоадаптери знімати досить просто: викрутити один гвинт за допомогою викрутки і натисніть на упор, що знаходиться збоку плати. Тепер вам залишилося демонтувати жорсткі диски, приводи, а також саму системну плату. Викриття всі гвинти і витягніть вишеозвученние пристрою.
Сьогодні персональний комп'ютер можна зустріти практично в кожному будинку, але незважаючи на це мало людей розбирається в тому, як влаштований системний блок . Не кожна людина зможе відповісти на досить прості питання: що знаходиться під кришкою корпуса або яким чином все поєднано і для чого це потрібно. Скориставшись цією статтею, ви не тільки відповісте на дані питання, а й зможете самостійно розібрати системний блок.
Інструкція
1
Спершу необхідно не тільки вимкнути комп'ютер, але і відключити його від живлення, інакше в деяких моделях корпусів все одно буде подаватися чергове живлення в 5 Вольт.
2
Почати слід з бічної кришки корпусу, вона може відкриватися і закриватися різними способами (все залежить від моделі та виробника). Буває, що виробники не встановлюють ніяких замків, засувок або тумблерів, в такому випадку потрібно лише відкрутити все гвинтики на задній панелі корпусу (іноді бічні кришки відкриваються разом з верхньою). Потім злегка відсуваємо стінки назад, щоб витягнути кріплення. В теж час на деяких моделях можуть бути встановлені спеціальні механізми, наприклад, засувки, відкрити які просто - достатньо легенько потягнути їх на себе. Також зустрічаються прості замки, тоді в комплекті з корпусом комп'ютера повинні бути спеціальні ключі.
3
Отже, після того як ви зняли бічну кришку, перше, що кидається в очі - це велика плата, прикріплена до протилежної стінки. Це найважливіша частина в будь-якому комп'ютері - материнська плата. На неї кріпляться такі елементи: відеокарта (без якої неможливий перегляд кіно), оперативна пам'ять (відповідає за швидкість обробки інформації), процесор (мозок комп'ютера) і різноманітні шини від DVD/CD приводів, жорстких дисків і так далі.
4
Ближче до центру розташовується процесор, прихований під радіатором охолодження і вентилятором. Поруч з ним, трохи правіше - одна або кілька плат, вставлені в спеціальні слоти - це оперативна пам'ять. Зверху корпуса встановлений блок живлення, від якого йде багато проводів. Друга за величиною плата - відеокарта, яка також кріпитися до материнської плати.
5
Вивчивши розташування основних елементів комп'ютера, можна приступати до його розбирання. Головне - все робити з максимальною акуратністю, не застосовуючи сили. Для початку вимкніть блок живлення, витягніть всі роз'єми з материнської плати, приводів і інших пристроїв. Далі, відкрутивши гвинтики, витягуємо блок живлення. Потім можна переходити до оперативної пам'яті і відеокарти: натиснувши на спеціальні кріплення з кожного боку плати, обережно виймаємо її.
6
Переходимо до процесора, спочатку зніміть вентилятор. Далі, акуратно похитуючи радіатор, від'єднайте його від процесора. На посадковому гнізді встановлена спеціальна ручка, відтягнувши яку, ви звільните процесор (запам'ятайте його розташування, щодо ручки).
7
Тепер можна відключити привід і жорсткий диск. Від'єднайте шини від самих пристроїв, потім відкрутіть всі гвинтики, що кріплять ці елементи до корпусу. Витягуйте все, що відкрутили.
8
Збірку потрібно проводити в зворотному порядку, будьте вкрай уважними і нічого не переплутайте.