Як виростити плющ. плющ на стіні будинку.

Любителям кімнатних квітів дуже подобається це декоративна рослина з оригінальними листочками. Завдяки своїм чіпляється за опори паросткам, плющ гарний як для декорації житлових приміщень, так і при озелененні фасадів заміських будинків. Любителі цінують цю рослину за його невибагливість і досить легкі умови вирощування. Найчастіше, плющ вирощується в природних умовах, як ліана. Його сильні стебла мають багато повітряних коренів. За рахунок них плющ «лізе» по стіні будинку або квартири.
Інструкція
1
Почніть вирощувати у себе вдома декоративні плющ і. Невибагливий до змісту сорт, що має листя овальної і круглої форми. Інтерес представляє плющ з листям у вигляді зірочок. Красиво виглядає рослина з гофрованими краями листя. Що стосується забарвлення плющ а, то листя може бути зеленими, жовтими, покритими цятками.
2
Ця рослина зовсім не капризно. Плющ непогано почуває себе в кімнатах, які не дуже добре опалюються. Тільки одна умова - температура не повинна опускатися нижче +12 градусів. Плющ - рослина, яка любить постійне обприскування. Сорти плющ а, що мають строкато пофарбовані листя, люблять яскраве світло. Але відсутність прямого освітлення зовсім не заважає плющ у добре розвиватися. У зимовий час, коли світловий день дуже короткий, можна використовувати для додаткового освітлення рослини фіто - лампу.
3
Плющ любить зволожений субстрат. У літній період, коли грунт часто пересихає, слід добре поливати рослину. Вода не повинна застоюватися в горщику, так як корені можуть загнити. Можна час від часу влаштовувати рослині теплий душ, обережно обмиваючи його листя.
4
Плющ вважає за краще легку грунт, що складається з суміші торфу і перегною. Склад такий: 1 частина дернової, 1 частина перегнійної грунту і 1 частина піску.
5
Плющ швидко зростає і тому потребує періодичної підгодівлі різними добривами. В початку весни і протягом літа рослина потрібно підгодовувати спеціальним добривом для рослин, що мають декоративне листя. Регулярність підгодівлі - один раз на два тижні. Для правильного формування стебел і для додання рослині пухнастості плющ , точніше, кінці його пагонів, прищипують.
6
Раз на два роки рослину слід пересадити в більш просторий горщик. Для розмноження використовують живці плющ а, які відмінно вкорінюються в грунті після попередньої обробки стимулятором для коренів. При гарному догляді та оптимальних умовах для росту плющ дуже рідко уражується шкідниками.
Зверніть увагу
Для вирощування в умовах кімнати використовуються сорти плюща з дрібним листям. Для ландшафтного дизайну можна вибрати види і з великими листками, а також листям, міняють забарвлення залежно від сезону.