Як включити диск D.

Під час роботи на комп'ютері трапляються різні ситуації. Іноді некоректна робота додатків і збої можуть призвести до того, що операційна система перестає визначати один з дисків (D, E - ім'я залежить від кількості дисків, встановлених на конкретному комп'ютері). Що можна зробити в цьому випадку?
Інструкція
1
Якщо ви впевнені в тому, що всі потрібні диски фізично підключені (всі потрібні шлейфи знаходяться в призначених для них роз'ємах), перевірте диски через компонент «Система». Викликати його можна кількома способами. Перший варіант: через меню «Пуск» відкрийте «Панель управління», в категорії «Продуктивність і обслуговування» виберіть значок «Система». Інший варіант: з «Робочого столу» клікніть по значку елемента «Мій комп'ютер» правою кнопкою миші і виберіть у спадному меню пункт «Властивості».
2
У вікні «Властивості системи» перейдіть на вкладку «Обладнання» і натисніть кнопку «Диспетчер пристроїв» в однойменній групі. Відкриється нове вікно. Зі списку наявних пристроїв виберіть потрібний диск і клацніть по ньому двічі лівою кнопкою миші, щоб відкрити вікно його властивостей. Відкрийте вкладку «Загальні» і переконайтеся, що в групі «Застосування пристрої» встановлено значення «Цей пристрій використовується (включено)».
3
Викличте компонент "Керування комп'ютером" і переконайтеся, що диску присвоєно потрібне ім'я (іноді буває, що букви «злітають»). Щоб викликати вказаний компонент, відкрийте «Панель управління» через меню «Пуск». В категорії «Продуктивність і обслуговування» виберіть значок «Адміністрування» ярлик «Керування комп'ютером». Також доступ до Даан компоненту можна отримати через папку Documents and Settings. Приблизний шлях може виглядати наступним чином: C: (або інший диск з системою)/Documents and Settings/[обліковий запис користувача]/Головне меню/Програми/Адміністрування.
4
У лівій частині вікна «Керування комп'ютером» розгорніть пункт «Сховище» і виділіть лівою кнопкою миші пункт "Керування дисками". У правій частині вікна виберіть зі списку потрібний вам диск і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть команду «Змінити букву диска або шлях до диска». У новому вікні виділіть поточне ім'я і натисніть на кнопку «Змінити». У додатковому вікні за допомогою списку, що випадає призначте потрібну букву, натисніть на кнопку ОК і закрийте вікно.
Деякі користувачі вважають за краще використовувати відразу декілька фізичних дисків при роботі зі стаціонарним комп'ютером. Такий метод дозволяє підвищити ступінь надійності, тому що відмова системного вінчестера не приведе до втрати файлів.
Вам знадобиться
  • набір викруток.
Інструкція
1
Вивчіть технічні особливості материнської плати, використовуваної в вашому комп'ютері. Відкрийте корпус системного блоку, попередньо відключивши його від мережі змінного струму. З'ясуйте, які типи жорстких дисків можуть бути підключені до материнської плати.
2
Для цього розгляньте наявні роз'єми. Більшість плат працює з вінчестерами формату IDE і SATA. На підставі отриманої інформації придбайте відповідний жорсткий диск. Не забудьте уточнити тип підключається харчування. Це дуже важливо, тому що існують перехідні моделі SATA-вінчестерів з IDE-харчуванням.
3
Пам'ятайте про те, що до стаціонарного комп'ютера можна підключити жорсткий диск від ноутбука. В даному випадку мова йде тільки про вінчестерах з інтерфейсом SATA. Якщо ви використовуєте даний жорсткий диск, обов'язково зніміть кріпильну каретку, яка утримує пристрій всередині мобільного комп'ютера.
4
Підключіть новий жорсткий диск до системної плати комп'ютера. Надійно закріпіть пристрій в спеціальному відсіку. Увімкніть комп'ютер і перейдіть в меню BIOS. Найчастіше дана процедура здійснюється натисканням клавіші Delete.
5
Відкрийте підменю Boot Options. Перевірте черговість завантаження вінчестерів. В даному випадку на першому місці повинен знаходитися той жорсткий диск, на якому встановлена операційна система. Змініть пріоритет завантаження, якщо в цьому є необхідність.
6
Збережіть нові налаштування материнської плати і перезавантажте комп'ютер. Після запуску операційної системи почекайте, поки буде визначено новий жорсткий диск. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і перевірте доступність пристрою. Відформатуйте потрібні розділи диска, якщо система не може нормально працювати з вінчестером.