Як виступати публічно.

Багато з нас боятися виступати публічно - вважають, що краще постояти в сторонці, побути на другому плані, але тільки не в центрі вніманія.Но деякі періоди професійної кар'єри багатьох співробітників супроводжуються тим, що він повинен виступати публічно, будь- то презентація нового товару, або своїх поглядів і ідей, рекомендація когось і т.д. Такі ситуації вимагають від виступаючого не боятися публічних виступів.

Не варто хвилюватися, вам потрібно набратися трохи досвіду і незабаром вам не важко виходити на публіку з презентацією. Від того, наскільки добре ви виступите, можливо, буде залежати ваша карьера.Ваша презентація буде успішною, якщо ви поставите себе на місце будь-якої людини з аудиторії. Варто зрозуміти, як зацікавити слухача, необхідно знайти підхід до аудиторії. До презентації необхідно заздалегідь підготуватися. Ось кілька методів підготовки:

  1. Для того, щоб привернути увагу слухаючих, зробіть невеликий вступ або задайте питання аудиторії. Але пам'ятайте, що сам вступ не повинно займати багато часу. У процентному співвідношенні час на вступ має займати не більше 5-10 відсотків від усього доповіді.
  2. Підготуйте логічну послідовність доповіді.
  3. Доповідь можна доповнити статистичними даними, думками фахівців, демонстраціями і аналогіями.
  4. Не варто робити занадто довгою мова презентації. Вимовте вголос вашу мову, щоб зрозуміти, чи не занадто вона довга, і не виходьте ви за рамки відведеного часу. Трохи часу треба передбачити на запитання.
  5. Заключна частина доповіді повинна включати всі ваші цілі. Підсумок має бути підведений коротко. Необхідно сформулювати основні моменти вашої доповіді так, щоб аудиторії було над чим поміркувати після того, як ви закінчите мова.
  6. Бажано підготувати візуальний супровід вашої доповіді. Можна використовувати слайди або плакати, які будуть відображати тему доповіді. Якщо ви використовуєте дошку для записів, то намагайтеся писати швидко, розбірливо і акуратно.
  7. Не варто читати інформацію зі слайдів. Це завжди утомливо і нецікаво. Зачитуйте лише основну суть, а решта розповідайте.
  8. Кілька раз повторіть мова виступу. Це можна зробити перед дзеркалом, перед друзями і близькими. Вислухайте їх коментарі з приводу вашої мови, їх думки, негативні і позитивні моменти.

На виступі необхідно бути добре підготовленим, вивчити досконально предмет доповіді. Виступайте впевнено на презентації. Одяг має бути акуратна і підібрана зі смаком. Під час доповіді налагоджуйте візуальний контакт з аудиторією, говорите зрозуміло, не поспішайте. Концентруйте увагу на основних моментах доповіді. Намагайтеся бути самим собою!