Як в'язати шкарпетки на кругових спицях. в'язання шкарпеток на 2 кругових спицях.

Традиційно шкарпетки в'яжуть по колу на п'яти спицях (ще їх називають панчішними), але багатьом такий спосіб здається складним. Звичайно, в'язати на двох спицях набагато простіше, тим більше що існують спеціальні спиці для кругового в'язання.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі;
  • - кругові спиці.
Інструкція
1
Кругові спиці представляють собою верхні кінці звичайних прямих спиць, але вони з'єднані тонкою волосінню. Петлі вив'язують на кінцях спиць, як при звичайному в'язанні, а потім спускають їх на волосінь. Для в'язання шкарпеток підберіть спиці з коротшою волосінню, так як якщо вона буде довгою, то в'язане полотно розтягнеться, і в'язати буде дуже важко.
2
Наберіть на кругові спиці необхідну кількість петель таким же чином, як ви набираєте петлі на прямі. Петлі не затягуйте і не розтягуйте.
3
На початку ряду повісьте на спицю спеціальний маркер, щоб знати, де початок кругового ряду (замість маркера можна також використовувати обривок нитки контрастного кольору, яку зав'язують на першу петлю ряду).
4
В'яжіть гумкою 2х2 або 1х1, поступово спускаючи петлі на волосінь. Коли дійдете до кінця ряду, перекиньте маркер з лівої спиці на праву і продовжуйте в'язати по колу до необхідної довжини гумки (маркер переміщайте в кожному ряду).
5
п'яточки в'яжіть на двох спицях на половині петель так само, як і при в'язанні на панчішних спицях, в прямому і зворотному порядку на необхідну довжину. Зазвичай кількість рядів для в'язання п'яти дорівнює? загальної кількості петель.
6
Щоб сформувати п'яту, розділіть петлі на 3 частини і в'яжіть, пров'язуючи останню петлю середній частині і першу - третьої частини разом (в'язання в прямому і зворотному порядку), поки на спиці не залишаться петлі тільки середній частині. Якщо кількість петель ділиться на 3 із залишком, додайте ці петельки до середньої частини.
7
Наберіть по краях п'яти петлі і в'яжіть лицьовій гладдю по колу до мізинця. Тепер можна збавляти петлі, щоб сформувати мисок. Розділіть петлі на дві частини (верх і низ). Пров'яжіть одну петлю лицьовій, одну петлю зніміть, пров'яжіть наступну лицьовій і протягніть через неї зняту. В кінці цієї половинки петель пров'яжіть 2 разом і одну лицьовій. Повторіть теж саме з другою половинкою петель. В'яжіть подібним чином, поки на спицях не залишаться 6 петель. Ці петлі стягніть, нитку обірвіть і сховайте її всередину носка.
Корисна порада
На кругових спицях можна в'язати одночасно два носка від двох різних клубочків.
Кругові спиці мають ряд переваг. Наприклад, ними можна в'язати речі без шва. Однак у них є свої особливості.
Вам знадобиться
  • Вовняна або бавовняна пряжа середньої товщини
  • Кругові спиці №2 або 2,5
Інструкція
1
Складіть дві спиці разом і наберіть початковий ряд так, як ви завжди це робите. Дістаньте спицю. Розправте петлі рівномірно по волосіні, щоб вони не перекрутити. Петлі не повинні бути занадто тугими або занадто розтягнутими. Якщо ширина вироби менше, ніж довжина волосіні - витягніть лісочку між петлями.
2
Чи не перевертаючи вироби, починайте в'язати перший ряд лицьовими з тією петлі, яку ви набирали першою. Пров'яжіть перший ряд. Дійшовши до тих петель, через які волосінь була витягнута назовні, підтягніть їх до правої спицю. Лісочку витягніть назовні через інші петлі.
3
Чи не перевертаючи роботу, пров'яжіть другий ряд. Решта ряди в'яжуть аналогічно.
Зверніть увагу
При в'язанні по колу немає виворітних рядів. Якщо ви вибираєте малюнок, в якому є виворітні ряди - краще перепишіть опис, замінивши виворітні петлі на лицьові, а лицьові - на виворітні. При в'язанні круговими спицями намагайтеся вибирати візерунки, де виворітні ряди в'яжуться по малюнку
Корисна порада
Розраховуючи рисунок, пам'ятайте, що при в'язанні круговими спицями немає кромочних петель.Для того, щоб не помилитися в вив'язуванні малюнків, відзначте початок ряду вузликом іншого кольору або спеціальним колечком, яке вдягається на спицю. Якщо по ходу в'язання вам необхідно додавати петлі, скажімо, на реглан - відзначте лінії додавання нитками іншого кольору.