Як кріпити повітроводи.

Повітроводи є невід'ємною частиною системи вентиляції. Завдяки їм припливне повітря надходить до повітророзподільників, і одночасно використане повітря видаляється назовні. Існує кілька ознак, за якими класифікуються повітроводи - за формою, способом з'єднання, спеціальним властивостям, матеріалами виготовлення.
Інструкція
1
Ефективність роботи повітроводів в чому залежить від їх правильного і надійного монтажу. Так більшість фахівців в області систем вентиляції воліють кріплення прямокутних повітропроводів за допомогою Z-образних і L-образних шпильок і профілів. В якості головного елемента кріплення до повітроводи використовуються саморізи.
2
Принципово обидва види профілю мало чим відрізняються один від одного. За допомогою Z-профілю зазвичай кріплять більш важкі повітроводи. Справа в тому, що тоді додатковий куточок бере на себе значну частину ваги воздуховода знизу, вивільняючи від навантаження саморізи. В цьому випадку шпильки в місцях кріплення профілів повинні бути обов'язково в комплекті з гумовими ущільнювачами, необхідними для компенсації можливих легких коливань воздуховода і зниження рівня шуму.
3
При монтажі повітропроводів із стороною, що перевищує 600 мм, використовуйте кріплення, що складаються з шпильок і траверсів. В цьому випадку повітропровід спирається на траверсу, а шпильки, крім функції кріплення, обмежують бічні переміщення магістралі. Такий спосіб вважається найбільш вигідним.
4
Схожим способом проводиться монтаж повітроводів круглого перерізу, тільки тут роль траверси виконують хомути відповідного діаметру в поєднанні зі шпильками.
5
Більш простий і дешевий спосіб кріплення різних повітроводів - за допомогою перфострічки. Однак у нього багато недоліків, серед яких відсутність необхідної жорсткості, що може стати причиною зайвих вібрацій і збільшення рівня шуму. Крім того, виникають труднощі з вирівнюванням системи.
6
Оптимальний варіант використання перфострічки - в поєднанні з хомутами. Як показує практика, використання перфострічки доречно при монтажі повітропроводів невеликого перерізу діаметром не більше 200 мм. До стелі повітроводи зазвичай кріпляться за допомогою надійних металевих анкерів, принцип зачеплення яких за поверхню повністю відповідає принципу добре знайомого пластикового дюбеля.