Як обробити край ковроліну.

Ковролін - суцільне килимове покриття, яке настилається в житлових і офісних приміщеннях. Його функції різноманітні. Він захищає від холоду і шуму, гарний, приємний у використанні. До того ж, при правильному догляді стійкий до впливів вологи і вогню. При спеціальній укладанні на металеву сітку має антистатичні властивості.
Інструкція
1
Ковроліни бувають натуральні і штучні. Натуральні виготовляються з вовни, штучні - з поліаміду і поліпропілену. Причому термін служби у поліпропіленових ковроліну значно більше, до 10-15 лет.Іногда виникає необхідність самостійного опрацювання краю ковролінового покриття. Це можна зробити декількома способами.
2
Підберіть в магазині товсту капронову нитку в колір вашого ковроліну . Візьміть велику голку, шило, обробіть край покриття швом «через край» або обметочний.
3
Підберіть в магазині стрічку або тасьму, яка підійде вашій ковроліну за кольором або малюнку. За допомогою товстої голки обшийте краю покриття так, щоб край опинився всередині зігнутою уздовж навпіл тасьми або стрічки.
4
Якщо ви не можете обробити краї ковроліну самі, запросіть на будинок фахівців з килимовим оверлоком. Сьогодні багато торговельні організації надають такого виду послуги.
5
Оброблений край ковроліну надає йому закінчений, гармонійний вигляд, до того ж, збільшує термін служби покриття.
Зверніть увагу
Ковроліни виготовляються декількома способами. Ткані - найдорожчі, ткутся так само, як і звичайні килими, по джутовій сітці. Тафтінговий, клейовий ковролін більш поширений. Нитки встромляються в основу і закріплюються із зворотного боку клеєм або латексом. Голкопробивний, офісний ковролін відливається, можна сказати, цілком. Він міцний і довговічний, має звуконепроникністю. Його використовують в театрах, офісах, бібліотеках і т.д.Красітся ковролін також по-різному. Друкований спосіб передбачає нанесення малюнка на вже готовий виріб. Існує ще й інший спосіб, при якому нитки спочатку забарвлюються, а потім вже надходять для виготовлення ковроліна.Чтоби ковролін красиво ліг в приміщенні, його необхідно стелити «стик в стик». Для зручності краю ковролінових полотен обробляються на заводі. Але місця розрізу ковролінового покриття зазвичай обробляють в місці продажу спеціальними килимовими оверлок.
Чистка ковроліну - заняття досить трудомістке і займає багато часу. Це підлогове покриття легко брудниться. При цьому бруд проникає глибоко у волокна матеріалу і прискорює знос килимового покриття. Як же самостійно обробити ковролін?
Вам знадобиться
  • - пилосос;
  • - засіб для чищення ковроліну;
  • - губка;
  • - щітка.
Інструкція
1
Оберіть відповідний засіб для чісткіДля обробки ковроліну рекомендується використовувати якісні засоби для чищення. Низькоякісні препарати можуть залишитися на ворсинках ковроліну, завдяки чому бруд буде прилипати до підлогового покриття ще швидше. На сьогоднішній день існує декілька типів засобів для чищення - порошок, шампунь і піна.
2
Чистяча пенаПена застосовується, як правило, для чищення невеликих і не дуже забруднених ділянок покриття. Перевірте дію препарату на невеликій ділянці ковроліну і переконайтеся в тому, що його колір не ізменілся.Равномерно розбризкайте засіб на покриття. Втирайте її в волокна тканини за допомогою губки або щітки. Дочекайтеся повного висихання і видаліть бруд і засохлу піну за допомогою пилососа.
3
Шампунь для чісткіПеред тим як використовувати навіть найякісніший шампунь, рекомендується провести невелику перевірку даного засобу. Налийте 5-6 крапель в блюдце і залишіть його на 12-15 годин. Вилийте рідину і дайте блюдця повністю просохнуть.Внімательно огляньте поверхню посуду. Якщо ви помітили білий наліт або поверхню блюдця липка на дотик, використовувати даний засіб не рекомендується. Оброблений таким шампунем ковролін буде притягувати до себе весь пил і бруд.
4
Порошок для чісткіІспользованіе спеціального порошку є, мабуть, найменш трудомістким способом обробки ковроліну. Очищуючий склад не деформує волокна покриття. До того ж, така чистка займає набагато менше часу, ніж застосування інших средств.Тщательно обробіть підлогове покриття пилососом. Рівномірно розподіліть порошок по поверхні ковроліну і залиште його на 30-40 хвилин. Це необхідно для того, щоб бруд встигла впітаться.Пропилесосьте покриття ще раз. Необов'язково збирати весь порошок до найдрібніших крупинок - їх присутність на ковроліні захистить його від подальшого забруднення.
5
Слід знати, що килимове покриття на джутовій або клейовий основі необхідно чистити сухим методом, тому від впливу вологи силікатний клей, що входить до складу матеріалу, може розчинитися. Ковролін на основі з латексу або спіненої гуми не боїться вологого прибирання. Однак і в цьому випадку не рекомендується робити це частіше, ніж один раз на місяць.