Як зробити пончо.

Пончо - це винахід індіанців Південної Америки. Воно популярне вже кілька десятиліть практично на всіх континентах. Стоять справжні пончо вельми дорого, але багато модниць шиють їх самостійно.
Вам знадобиться
  • - квадратний відріз тканини;
  • - швейні приналежності;
  • - нитки;
  • - спиці;
  • - гачок.
Інструкція
1
Розкладіть відріз тканини розміром приблизно 115х115 сантиметрів і зробіть по кутах квадратні заокруглення. Для цього в якості шаблону використовуйте тарілку необхідного розміру. Можете залишити і квадратну форму. Визначте центр відрізу тканини і відзначте окружність діаметром двадцять сантиметрів. В даному випадку знову скористайтеся тарілкою підходящого розміру.
2
По діагоналі квадрата від одного з кутів до центрального отвору проведіть лінію, довжина якої приблизно десять сантиметрів. Всі краї обробіть дво- або трьох нитковим оверлоком.
3
Ви можете додати родзинку своєму пончо за допомогою плісировки, або прикрасивши зовнішні краї, приміром, султанчік. Воріт оформите куліской або тасьмою. Все, пончо готово.
4
Розглянутий спосіб є не єдиним. Пончо можна також і зв'язати. В такому випадку вам знадобляться шістсот грамів товстої вовни, набір з п'яти спиць № 3,5 і кругові спиці № 3,5. Тип в'язки - лицьова гладь без шва. Для початку заміряйте окружність шиї і розрахуйте лицьову гладь. Почніть в'язати пончо на п'яти спицях. Для цього наберіть необхідну кількість петель (воно має бути кратно чотирьом). У тих місцях, де одна спиця переходить в іншу, повинні знаходитися лінії додавання петель.
5
В'яжіть перші шість рядів лицьової гладдю, при цьому не додавайте петлі. Відразу вив'язувати лінії з'єднання. Петлі, які знаходяться на першій спиці, пров'яжіть лицьовими, другу петлю від кінця - виворітного і знову лицьовій - останню петлю.
6
Перша петля другого клина повинна бути лицьова, наступна за нею - виворітна. Потім лицьовими в'яжіть до двох останніх петель. Передостання петля - виворітна, а останню зробіть лицьовій. Точно також в'яжіть решта клини.
7
Петлі починайте додавати з сьомого ряду. І робіть це на стику клинів. Все петлі клина, крім передостанньої (вона повинна бути виворітного), пров'яжіть лицьовими. Після передостанній петлі зробіть зворотний накид і лицьової пров'яжіть останню петлю. Таким чином на стиках всіх клинів додайте петлі.
8
Через ряд петлі додавайте. На кругові спиці перейдіть після того, як пров'яжете двадцять сантиметрів. Після цього в'язати пончо продовжуйте по колу, через кожен ряд додаючи петлі. Виріб в'яжіть на потрібну довжину. Наприкінці в'язки закрийте співали. Можете прикрасити своє пончо, обв'язавши низ гачком. Можна використовувати жакардовий візерунок замість лицьової гладі.