Як закріпити гіпсокартон.

Розглянемо різні способи кріплення гіпсокартону до стін і стелі в залежності від складу поверхні. Для того, щоб закріпити гіпсокартон, потрібно зібрати металевий каркас і закріпити його на стіну або стелю. Для цього використовується металевий профіль ПС 60 на 30 мм і ПН 27 на 30 мм, а також прямий металевий перфорований підвіс.
Вам знадобиться
  • Дюбель-цвяхи, саморізи, дриль, перфоратор, шуруповерт, ніж для розрізання гіпсокартону, спеціальної рубанок для застругіванія торцевих крайок, саморізи 10 мм з плоскою головкою, дирокол, шпатель, шпаклівка, малярні бинти.
Інструкція
1
Для кріплення каркаса на стіну спочатку береться направляючий профіль ПН і кріпиться до підлоги і стелі. Верхній і нижній профілі повинні збігатися по схилу. На протилежних стінах кріпляться ще дві напрямних ПН Залежно від складу стелі, стін і підлоги направляючі кріпляться на дюбель-цвяхи за допомогою перфоратора або на саморізи, якщо підстава дерев'яне. Потім стійки ПС нарізаються відповідно до висоти стелі. Вони вставляються в верхній і нижній профіль з кроком 60 см. Після чого стійки ПС за допомогою прямого підвісу кріпляться на стіну перфоратором або дрилем. Сам гіпсокартон кріпиться стоячи: притуляється до стійок і прикручується саморізами довжиною 25 мм. Якщо висота стіни більше 2,5 метрів, то в місці стику гипсокартонових листів потрібно встановити додаткові перемички з металевого профілю ПС.
2
Якщо обшивка гипосокартона йде в два або більше шарів, то кожен наступний шар повинен перехлёстивать місце стику попередніх листів. Зовнішній лицьовий шар гіпсокартону проклеюється по швах спеціальною стрічкою і шпатлуюется. Шурупи повинні бути закручені не рідше ніж через 25 см.
3
Для кріплення гіпсокартону на стелю профіль ПН пришивається по периметру стін по горизонтальному рівню. Після чого профіль ПС вставляється в профіль ПН і закріплюється підвісом до стелі. Крок між напрямними повинен бути 40 см. Через кожні 50 см потрібно встановити поперечні перемички з того ж профілю. Потім пришивається гіпсокартон з кроком між саморізами не більше 15 см. Після чого шви проклеюються і шпатлюутся.