Як тренувати собаку.

Ви у відповіді за свою собаку, за її безпеку та безпеку оточуючих. Тому цуценя будь-якої породи, якого ви взяли до себе в будинок або на ділянку, необхідно виховувати і тренувати. Це стосується як бійцівських і сторожових псів, так і маленьких, практично іграшкових йорков, чау-чау і пекінесів.
Інструкція
1
Тренувати і виховувати собаку необхідно з найперших днів, коли вона маленьким пухнастим грудочкою на роз'їжджаються лапах з'явиться у вас вдома. Відразу ж виділіть та обладнайте їй місця для лежання та годування. Вони повинні бути зручними і не перебувати ні на проході, ні на протязі. Команди «Місце» і «До мене» - найперші, яким щеня без праці навчиться практично відразу, за кілька днів.
2
Якщо ви будете годувати свого вихованця правильно, то тренуючи його, ви зможете в якості заохочення використовувати ласощі, що він не часто може побачити в своїй мисці - наприклад, несолоний крекер або шматочок м'якого неострого сиру. Це нехитре частування стане для собаки стимулом і заслуженою нагородою за старанність і слухняність. Заохочуйте цуценя не тільки ласощами, але і ласкою, хваліть його і показуйте, що ви ним задоволені.
3
Проводьте тренування тільки в хорошому настрої і настрої. Собака все одно відчує вашу нервозність, навіть якщо ви будете намагатися її приховати, тому вона теж буде нервувати і гірше розуміти, що ви від неї домагаєтеся. Якщо ви себе неважливо відчуваєте, втомилися або роздратовані, то відкладіть тренування і не мучте ні себе, ні собаку .
4
Відпрацьовуйте команди, використовуючи рекомендації кінологів, які у великій кількості представлені в інтернеті. Не варто придумувати свої виховні методики. Користуйтеся накопиченим досвідом фахівців. Проводьте відпрацювання команди короткими серіями по 10-15 хвилин кілька разів на день. Зазвичай, вистачає двох-трьох днів, щоб цуценя засвоїв команду.
5
Подавайте команди чітко, виділяючи їх інтонаціями, що не вимовляєте зайвих слів, за якими собака втратить сенс команди. Чи не сюсюкайте і не спотворюйте слова. Не забувайте постійно закріплювати ті команди, які ви вже освоїли зі своїм вихованцем і постійно повертатися до їх виконання через деякий час.
6
Тренувати собаку повинен тільки одна людина, тому навіть якщо ви сильно зайняті, приділяйте увагу її вихованню і ви досягнете того, що ваш вихованець буде розуміти вас з півслова.
Тренування цуценя - дуже відповідальна справа, яка зажадає від вас терпіння, витримки і спеціальних знань. Починати заняття можна, коли вашому вихованцеві виповнитися півтора-два місяці. Щоб домогтися результатів у навчанні песика, необхідно знати кілька основних принципів дресирування.
Інструкція
1
«До мене!» Коли щеня не зайнятий якою-небудь справою, покличте його. Якщо вихованець підбіжить не відразу, не подразнює і не нервуйте. Кличте його до тих пір, поки він не виконає команду. Коли мета буде досягнута, добре похваліть улюбленця. Дайте песику ласощі і приголубте його. Повторіть вправу кілька разів, тільки не перестарайтеся. Перші тренування повинні бути не більше 10-15 хвилин.
2
«Гуляти» Навчати цуценя цій команді можна одночасно з командою «До мене!». Як тільки вихованець підбіжить до вас і отримає заслужене ласощі і ласку, відпустіть його і скомандуйте: «Гуляти!».
3
«Сидіти!» У праву руку візьміть ласощі і затисніть його великим пальцем. Покличте собаку, дайте їй понюхати частування. При цьому руку тримайте відкритою долонею вперед поруч з носом цуценя . Коли цуценя зацікавиться, повільно підніміть долоню і заносите її за головку цуценя . Йому доведеться сісти, так як частування знаходиться у нього над головою. Якщо вихованець буде сильно крутитися, стрибати, намагатися дістати ласощі лапками, знизу притримайте його за нашийник лівою рукою. Вимовляти команду «сидіти» поки марно, командувати її на першого тренування не потрібно. Коли цуценя сяде, скажіть відразу ж «добре», порадуйте його ласощами і погладжуванням.
4
«Лежати!» До освоєння цієї команди необхідно переходити, після добре вивченої команди «Сидіти!». Коли цуценя сяде, піднесіть частування до його носа і як тільки він за ним потягнеться, приберіть вашу руку вперед і вниз, натискаючи при цьому на холку. Швидше за все, вам доведеться повторити цю вправу не один раз, перш ніж улюбленець почне слухатися команді, але будьте рішучі і не зупиняйтеся на досягнутому.
5
«Місце!» Ця досить складна команда для молодого пса. Тренування потрібно проводити вдома. Вихованцеві буде легше навчитися команді, якщо ви заховаєте під підстилку частування або іграшки. Тоді у собаки закріпиться визначення: «місце» - це цікаво і приємно, і він із задоволенням виконає команду.