Як найматися на роботу.

Кожна людина, яка досягла повноліття, хоча б раз у житті намагався влаштуватися на роботу. Самостійно, без сторонньої допомоги рідних, друзів або знайомих. На ту посаду, про яку мріяв, прагнув потрапити або просто дуже бажав займатися яким-небудь конкретною справою.
Вам знадобиться
  • -газета про працевлаштування;
  • -комп'ютер з інтернетом;
  • -ручка;
  • -лісток.
Інструкція
1
До пошуку роботи слід ставитися з максимальною відповідальністю і серйозністю. Докладете всіх зусиль, і ви досягнете свого - знайдете саме ту посаду, яка буде відповідати вашим умінням, вподобанням, і, звичайно, рівнем оплати праці. Зверніться в кадрове агентство. Як правило, вони працюють через інтернет. Залиште їм свої дані і, як тільки буде відповідна вакансія, вони повідомлять вам, зателефонувавши або написавши листа на адресу електронної пошти.
2
Зайдіть в інтернет. На популярних поштових сайтах є спеціальний розділ «робота». Заходьте в цей розділ, там відкриється безліч сайтів, присвячених резюме і відкритими вакансіями (наприклад, job.ru, headhunter.ru, rabota.ru). Залиште на сайті своє резюме і чекайте, коли потенційні роботодавці знайдуть вас.
3
Або ж шукайте вакансію самостійно. Купуйте спеціалізовані газети чи журнали в найближчому відділі продажу преси. Переглядайте відповідні оголошення про вакансії, подзвонювати по ним, записуйтеся на співбесіди.
4
Складіть резюме. На кожному сайті про працевлаштування можна відшукати зразки, переглянути їх і скласти свою за тим же шаблоном, вписавши особисті дані і досягнення. Можна також попросити знайомих, які працюють в успішних компаніях, допомогти вам скласти «успішне» резюме. Майте на увазі, що цей документ повинен бути коротким, але максимально інформативним, легким до прочитання і цікавим за змістом. Не перевантажуйте резюме зайвою інформацією, - пишіть лише те, що конкретно відноситься до даної вакансії.
5
Коли вас запросять на співбесіду, грунтовно підготуйтеся до нього. Підготуйте заздалегідь відповіді на найбільш стандартні питання, що задаються потенційними роботодавцями в будь-якій компанії. Вас обов'язково попросять розповісти про себе, про попереднє місце роботи і причину звільнення з колишньої посади. Зададуть питання, що стосуються можливої роботи в їхній фірмі: чим ви можете бути їм корисні; маєте ви відповідну освіту і досвід; в чому полягають ваші переваги і недоліки; роботу якого типу ви бажаєте виконувати; які ваші життєві цілі і яким шляхом ви хочете їх досягти.
6
Приділіть увагу зовнішньому вигляду. Не експериментуйте із зовнішністю, не робіть помітного макіяжу та манікюру, а також нових зачісок. Не одягайтеся вульгарно або надмірно скромно, не впадайте в крайнощі. Вибирайте стриману, строгий одяг в класичному стилі, тоді роботодавець відзначить вашу ділову етику і бездоганний смак. Краще вибирайте такі колірні поєднання, як білий - чорний - сірий або коричневий - бежевий.
7
Дізнайтеся про компанії все - особисті дані керівника, останні події, постарайтеся отримати інформацію про партнерів і конкурентів (можливо, у вас там працюють знайомі) .Не хвилюйтеся. Вчіться справлятися з цими відчуттями. Не бійтеся, що вам відмовлять. Головне - впевненість у собі, але її не варто плутати з нарочитістю і нахабством.