Як відкрити магазин. Як вести облік в продовольчому магазині.

Коли обрана ніша для роздрібної торгівлі, складено бізнес-план і проведені самі різнобічні маркетингові дослідження, настає час вирішувати суто технічні питання, пов'язані з відкриттям нового магазину. Якщо підприємець має великий досвід, то впоратися з їх вирішенням йому не складе ніяких труднощів, якщо ж відкривати власну торгову точку доводиться вперше, рада більш досвідченого товариша буде явно не зайвим.
Вам знадобиться
  • - приміщення, придатне для обладнання в ньому роздрібної торгової точки;
  • - вивіска, виконана у фірмовому стилі магазину;
  • - комплект торгівельного обладнання (в тому числі зареєстровані касові апарати) ;
  • - система відеоспостереження в торговому залі;
  • - персонал для роботи в торговому залі і адміністратор.
Інструкція
1
Виберіть відповідне для своїх цілей приміщення в тому районі, в якому ви вирішили відкрити точку продажів. Крім деяких специфічних вимог для магазинів кожного окремого профілю, існують вимоги універсальні, наприклад, можливість обладнати при магазині невелике складське приміщення. Також практично будь-який магазин повинен бути підключений до всіх інженерних комунікацій (електромережа, водопровід, каналізація), а також використовувати досить потужну вентиляційну систему.
2
Укладіть договір оренди так, щоб залишити для себе "шляхи до відступу" (якщо місце, незважаючи на всі розрахунки, виявиться невдалим), і щоб в той же час не втратити потім "розкрученої" торгової точки з волі власника, плани якого раптово змінилися. Всі тонкощі оренди приміщення краще обговорити з професіоналами з агентства нерухомості (бажано, не тими ж самими, які виступають посередниками між вами і власником орендованої площі).
3
Замовте комплект торгового обладнання, необхідного і доречного для такого магазина , який ви збираєтеся відкривати. Практично у всіх галузях роздрібної торгівлі є вже напрацьовані схеми розміщення товару, дотримуватися яких безумовно варто і вам, лише в міру даючи волю своїй уяві. Якщо магазин, який ви збираєтеся відкрити, вже не перший для вас, то бажано оформити його в тому ж стилі, що й інші точки в рамках мережі, якщо ж перший, то варто замовити розробку його фірмового стилю рекламному агентству.
4
Дайте оголошення про відкриття таких вакансій як продавець-консультант, касир, оператор торгового залу (або попросту охоронець). Якщо абсолютно всі завдання, пов'язані з управлінням магазина , ви не збираєтеся вирішувати особисто, доцільно найняти також досвідченого адміністратора. Для торгового персоналу організуйте навчання, бажано з умовою компенсувати вам витрати в разі швидкого звільнення працівника.
5
Не забудьте, що вивіска вашого майбутнього магазина розцінюється відділом архітектури та містобудування як зовнішня реклама, а тому на її розміщення потрібно отримати дозвіл окремо від усіх інших допусків та погоджень.
Корисна порада
Якщо працювати ваш магазин буде по системі самообслуговування, варто запровадити систему штрихкодирования або встановити в торговому залі відеоспостереження, щоб знизити відсоток крадіжок.