Як зшити комплект постільної білизни. Як зшити підодіяльник відео.

При великому асортименті постільної білизни в сучасних магазинах багато домашні господині із задоволенням шиють простирадла, підодіяльники і наволочки своїми руками. Так можна з легкістю підігнати необхідний розмір (особливо якщо у вас нестандартне спальне місце) і оформити спальню в єдиному стилі. Постіль може гармонійно поєднуватися з меблевою оббивкою, оформленням віконних і дверних прорізів. Для пошиття комплекту постільної білизни вам знадобиться вибрати відповідну тканину і освоїти білизняний шов на швейній машинці.
Вам знадобиться
  • - відріз лляного або бавовняного полотна;
  • - швейна машинка;
  • - нитки і голка;
  • - сантиметр;
  • - олівець і голка;
  • - праска;
  • - додатково: застібка з гачків.
Інструкція
1
Підготуйте робочий відріз полотна. Останнім часом в моду входить нетрадиційне білизна з парчі, тюлю та інших декоративних матеріалів. Однак подібні наволочки і підодіяльники використовуються більше як прикраса інтер'єру. Для повсякденного користування рекомендується зшити постільна білизна з бавовняної або лляної тканини. Визначившись з покупкою, виперіть, висушіть і випрасувати полотно щоб уникнути усадки.
2
Зробіть необхідні розрахунки матеріалу. Підберіть відріз шириною 2,20 м, щоб не довелося робити білизняний шов посередині полотнища. Довжину простирадла і підодіяльника відміряйте згідно величині спального місця. Для простирадла достатньо однієї довжини ліжка плюс припуски (вони будуть красиво свешиваться з ліжка) з усіх боків по 10 см. Для підодіяльника - дві довжини ліжка і припуски на свободу облягання залежно від товщини ковдри, з кожного боку приблизно 0,5-1 см . На сполучні шви всюди залиште по 1,5 см.
3
Окремо розрахуйте витрата полотна для наволочок. Це: дві довжини і ширини подушки; припуски на свободу облягання наволочки до 3 см і на шви в 1,5 см; подгибка-клапан висотою 15-20 см.
4
Викроїте і зшийте деталі постільної білизни . Найпростіше почати з простирадла. Для неї знадобиться одне полотнище підходящого розміру. Кромку потрібно двічі підігнути і прострочити прямий рядком, зробивши відступи від країв в 3 мм.
5
Підковдра викроюйте у вигляді двох прямокутників. Шейте його міцним, стійким до розтягування, білизняним швом. Складіть частини виробу лицьовою стороною один до одного і прокладете рядок, відступивши від крайок по 3 мм. З однією з сторін залиште вільне отвір для ковдри довжиною в 40 см.
6
Прошитий підодіяльник виверніть наявності і прострочіть його по периметру на відстані тих же 3 мм. Зрізи деталей крою опиняться всередині шва. Нарешті, підігніть всередину підодіяльника припуски кромки отвору для ковдри і прострочіть звичайним оздоблювальним швом.
7
Наволочка робиться з однієї прямокутної деталі крою. Складіть її «обличчям» усередину: квадрат по довжині і ширині подушки, зверху - подгибка-клапан. Зшийте боки наволочки білизняним швом, сформуйте і прострочіть подгибку.
8
Тепер вам залишиться тільки пропрасувати всі шви готового комплекту постільної білизни . При бажанні по двох сторонах отвори для ковдри можна пришити застібку з гачків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4kfMS7M35do
Корисна порада
Якщо ви хочете, щоб простирадло красиво ниспадала вниз майже до підлоги, додатково викроїте смугу тканини і пристрочите її до крайки однієї з довгих сторін.