Як пов'язати косу спицями.

Візерунок «коса в'яжеться в якості декоративного елемента для в'язаних виробів. Дуже красиво вона виглядає на визнаних светрах і пуловерах. Але як пов'язати косу спицями? Для того, щоб зрозуміти техніку в'язання візерунка як наочний приклад можна розглянути в'язання коси, перехрещеної направо, на 6 петлях.
Вам знадобиться
  • - вовняні нитки;
  • - дві основні спиці і одна допоміжна.
Інструкція
1
Для початку зрозумійте сам принцип в'язання спицями коси. Він ґрунтується на простій техніці, яка полягає в тому, що одна група петель схрещується з іншою групою петель. Деякі петлі, що утворюють візерунок, залишають за чи перед роботою за допомогою спеціальних спиць. В цей час інші петлі пров'язуються звичайним чином. Після пров'язуються залишені на допоміжній спиці петлі. Таким чином, утворюється перехрещення петель. Відстань між перехресними петлями можна змінювати. Зазвичай воно становить 6 рядів.
2
Перевірте, чи підійдуть спиці обраним ниткам по товщині. Для цього потрібно скласти нитку удвічі і скрутити. Скручена нитка по товщині повинна бути приблизно дорівнює товщині спиць, на яких ви збираєтеся в'язати.
3
Для початку в'язання коси наберіть на основні спиці 29 петель. Перший ряд в'яжіть таким чином: кромочная петля, чотири виворітні петлі, шість лицьових, одна виворітна, одна схрещена лицьова, одна виворітна, одна схрещена лицьова, одна виворітна, одна схрещена лицьова, одна виворітна, шість лицьових, чотири виворітні і кромочная петля. Другий ряд в'яжіть виворітними петлями. Третій ряд пров'яжіть аналогічно першому, а четвертий - другому. П'ятий ряд: зв'яжіть кромочную петлю, чотири виворітних, 3 наступні петлі залиште за роботою на допоміжній спиці, 3 петлі пров'яжіть лицьовими, а потім пров'яжіть петлі, розташовані на допоміжній спиці. Повторіть ряди з 1 по 6.
4
Щоб зв'язати косу без використання допоміжної спиці, помістіть перед роботою робочу нитку. Зніміть на праву спицю перші три петлі з лівої спиці. Далі робочу нитку перемістіть за роботу. Пров'яжіть 3 наступні петлі. Ліву спицю перенесіть за роботу і надіньте на неї три зняті петлі. Притримуючи петлі коси вказівним і великим пальцями лівої руки, виймайте з шести петель коси праву спицю. Три зняті петлі виявляться на лівій спиці, а три провязани петлі знаходитимуться перед роботою. Підчепите спереду три петлі правої спицею. Ці три петлі вже пров'язані. На правій спиці - три лицьові петлі, на лівій - зняті раніше петлі. Нитка перенесіть за роботу, пров'яжіть три петлі на лівій спиці. Коса готова!
Коси - дуже полулярних візерунок для в'язання спицями. Коса прикрасить будь светр, шапку або рукавиці.
Інструкція
1
Перевірте, чи підходять спиці по товщині обраним ниткам. Для цього складіть нитку удвічі і скрутіть: скручена нитка повинна бути приблизно дорівнює по товщині спиці, на якій ви збираєтеся в'язати.
2
Набрати на спиці 29 петель. Перша і остання петлі - кромочні.
3
Певий ряд: кромочная петля, 4 виворітні петлі, 6 лицьових, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена, 1 виворітна, 1 лицьова схрещена, 1 виворітна, 6 лицьових, 4 виворітні, кромочная петля . Другий ряд - ізаночний, петлі провязать по малюнку. Третій ряд - провязать також, як перший, четвертий - як другий.
4
П'ятий ряд: кромочная петля, 4 виворітних, далі 3 петлі залишити на допоміжній спиці за роботою, наступні 3 петлі провязать лицьовими, потім провязать петлі з допоміжної спиці. Шостий ряд провязать по рісунку.Далее повторювати ряди з 1 по 6.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=d0wTiMjXJlE
Зверніть увагу
Все коси засновані на переміщенні певної кількості петель вправо або вліво.