Як дізнатися калорійність страви.

Підрахунок калорій у тому чи іншому блюді - вічна проблема людей, які бажають схуднути. Звичайно, в першу чергу слід враховувати при приготуванні страви вміст білків, жирів і вуглеводів. Але багато і раніше продовжують рахувати калорії, так як саме вони складають енергетичну цінність продукту. Відомо, що добовий мінімум здорової людини становить не менш 2000 кілокалорій, а для людей, що сидять на дієті, досить 1200 кілокалорій. Щоб дізнатися калорійність страви, вам буде потрібно таблиця продуктів і калькулятор.
Інструкція
1
Перш ніж приготувати якусь страву, точно визначте, які продукти ви будете використовувати і в якій кількості вони будуть потрібні. Вага продуктів слід враховувати до їх приготування, тому що при додаванні води збільшиться і вагу. В складному блюді не забувайте про особливості використовуваних продуктів: їх тип (овочі, фрукти, риба, м'ясо, крупи, соуси або борошняні вироби), а також стан (сире, сухе, рідке). Застосовуйте для цього мірні пристрої: ваги або мірний стаканчик.
2
Для того щоб підрахувати калорійність страви , складіть енергетичну цінність продукту і розділіть на кількість порцій. Знайдіть готові лічильники калорій, але краще складіть свою таблицю, кожен раз доповнюючи її даними по новому блюду. Завдяки цьому, вам не доведеться рахувати калорії зайвий раз.
3
Майте на увазі, що для підрахунку кілокалорій в різних страви х існує кілька основних правил: - кава, чай без вершків і підсолоджувачів і вода не містять калорій; - калорійність макаронів і круп вважайте за вагою сухих продуктів; - в супі враховуйте всі складові і додайте вагу бульйону, щоб підрахувати калорійність на 100 г продукту; - для котлет слід вважати калорійність фаршу, сухарів для панірування і масла, яке використовується для смаження; - визначаючи калорійність випічки, не забудьте про родзинки, солодку посипку та інше; - калорійність свіжих соків вважайте за вихідними овочам або фруктам.
4
Дізнатися калорійність страви можна за допомогою online-калькулятора, потрібно тільки набрати в пошуковику «порахувати калорії online». Але калорійність визначеного страви в таблиці може не збігатися з калорійність ю продукту, приготованого вами. Тому будь-яке складне блюдо, яке ви приготуєте, для визначення високої точності краще розраховуйте самостійно.