Як дізнатися координати миші.

Для визначення поточних координат миші використовуються спеціальні утиліти, які доступні для скачування з інтернету. Також подібні програми можна написати самостійно.
Вам знадобиться
  • - програма Win Spy.
Інструкція
1
Для того щоб встановити координати місця розташування миші на певній позиції екрану монітора, скористайтеся сторонніми утилітами, доступними для скачування з інтернету, наприклад, програмою nnCron. Вона також дозволяє дізнатися клас об'єкта, на якому знаходиться покажчик, встановити інформацію стосовно основного і дочірнього вікон.
2
Перед установкою в обов'язковому порядку виконайте перевірку файлу на наявність вірусів. Найкраще завантажуйте дану утиліту за наступним посиланням: http://www.nncron.ru/download_ru.shtml. Ви також можете скористатися програмами-аналогами, які виконують ті ж функції планувальника, попередньо переконавшись в тому, що завантажуєте їх з офіційного сайту розробника.
3
Запустіть встановлену вами програму і запустіть утиліту WinSpy, яка допоможе вам визначити координати знаходження миші на екрані. Обов'язково в попередньому порядку ознайомтеся з інтерфейсом даної утиліти і функціями основної програми в цілому.
4
При використанні програм-аналогів зверніть увагу, що окремо існує досить мало програм, які відстежують координати. Зазвичай вони входять до складу програмного забезпечення, які здійснюють ті чи інші функції управління і моніторингу персонального комп'ютера.
5
Ви також можете написати їх самостійно при наявності у вас навичок програмування і спеціальних утиліт для написання коду, проте, найкраще, щоб не витрачати час, скористайтеся вже готовими програмами.
6
У випадку якщо ви знайдете самостійну програму для відстеження курсору, перед установкою перевірте її на наявність шкідливого коду, оскільки такі утиліти окремо від інших зустрічаються досить рідко. Також не забувайте періодично перевіряти список встановлених програм на наявність троянів.
Корисна порада
Користуйтеся ліцензійними версіями програми.
Щоб запрограмувати якісь дії у відповідь на переміщення курсору у вікні браузера буває необхідно визначити його координати. Це може зробити скрипт, який має можливість відстежувати події, що відбуваються в браузері. Таку можливість має виконуваний на стороні клієнта JavaScript-сценарій. Нижче описаний один з варіантів отримання координат курсора з використанням можливостей цієї мови.
Інструкція
1
Використовуйте властивості об'єкта event для отримання поточних координат курсору. Цей об'єкт має цілий набір властивостей, які мають відношення до визначення координат курсора миші. Властивість LayerX містить виміряне в піскселах відстань від лівого краю поточного шару, а LayerY - аналогічну відстань від його верхнього краю. У цих двох властивостей є синоніми - замість event.LayerX можна писати event.x, а замість event.LayerY - event.y. Властивості pageX і pageY містять горизонтальну і вертикальну координати курсору щодо верхнього лівого краю вікна браузера, а в властивості screenX і screenY поміщаються аналогічні значення щодо екрану монітора.
2
Додавайте в код перевірку типу браузера і використовуйте властивості clientX і clientY на додаток до наведених вище властивостям об'єкта event. Це необхідно через те, що Microsoft в свій браузер Internet Explorer закладає відмінне від стандартних визначень позначення властивостей. Поєднати обидва підходи до визначення координат можна, наприклад, так: if (evevnt.pageX || evevnt.pageY) {coordinateX = evevnt.pageX; coordinateY = evevnt.pageY;} else if (evevnt.clientX || evevnt.clientY) {coordinateX = evevnt.clientX + (document.documentElement.scrollLeft || document.body.scrollLeft) - document.documentElement.clientLeft; coordinateY = evevnt.clientY + (document.documentElement.scrollTop || document.body.scrollTop) - document.documentElement.clientTop;}
3
Помістіть код визначення координат в користувача функцію. Наприклад: function GetMouse (evevnt) {var coordinateX = 0, coordinateY = 0; if (! evevnt) evevnt = window.event; if (evevnt.pageX || evevnt.pageY) {coordinateX = evevnt.pageX; coordinateY = evevnt.pageY; } Else if (evevnt.clientX || evevnt.clientY) {coordinateX = evevnt.clientX + (document.documentElement.scrollLeft || document.body.scrollLeft) - document.documentElement.clientLeft; coordinateY = evevnt.clientY + (document.documentElement.scrollTop || document.body.scrollTop) - document.documentElement.clientTop; } Return {"coordX": coordinateX, "coordY": coordinateY};} Ця функція повертає масив з двох іменованих елементів, перший з яких (з ключем coordX) містить координату по осі X, а другий (coordY) - по осі Y.
4
Викликайте цю функцію з якого або події - наприклад, за подією переміщення миші (onmousemove) в контексті документа. Наведений нижче зразок використовує функцію для виведення координат миші в рядок стану: document.onmousemove = function (evevnt) {var CurCoord = GetMouse (evevnt); window.status="коорд X:" + CurCoord.coordX + "px, коорд Y:" + CurCoord.coordY + "px";};