Як прочищати сірчані пробки. промити вухо перекисом водню.

Вуха людини влаштовані таким чином, що самі добре очищаються. Сірка, яку багато хто сприймає як бруд, насправді захищає слуховий прохід. Вона виходить з вуха під час жування, кашлю або чхання. Для того щоб позбутися від сірчаних пробок, рекомендується звернутися до лікаря. Однак, в крайньому випадку, це можливо і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - перекис водню або краплі А-церумен;
  • - великий шприц без голки або спринцівка
Інструкція
1
Сірчана пробка - це грудочку сірки, змішаний з пилом і ороговілими клітинами, який ви, швидше за все, самі пропхнули ватною паличкою вглиб слухового проходу. Закупоривши його, пробка викликає масу неприємних відчуттів - тиск, закладеність і шум у вусі, зниження слуху, резонанс вашого власного голосу, які посилюються при попаданні в слуховий прохід води. Іноді ці симптоми настільки сильні, що людина виявляється не в силах дочекатися допомоги лікаря. У цьому випадку треба витягнути сірчану пробку.
2
Ляжте на бік так, щоб вухо з пробкою було зверху. Закапайте в слуховий прохід кілька крапель 3-процентного перекису водню або А-церумен, які можна купити в аптеці. Полежіть в цьому положенні 10 хвилин. Під час процедури ви будете відчувати в вусі шипіння, це означає, що сірчана пробка розчиняється. Потім візьміть великий шприц без голки або невелику спринцівку і теплою струменем води промийте слуховий прохід. Якщо пробка була невеликою, то зазвичай вистачає однієї процедури. Застаріла або дуже глибока пробка зажадає декількох підходів.
3
Самостійно очищати вуха від сірчаних пробок не можна при отитах, перфорації барабанної перетинки, наявності в ній шунта або в перший рік після його видалення. До протипоказань відносять дитячий вік до 2,5 років і наявність алергії на компоненти препарату А-церумен, зазначені в інструкції.
Корисна порада
До утворення сірчаних пробок може призвести часте використання навушників і внутрішньовушних гарнітур, перебування у вологому і теплому кліматі. У групі ризику також ті, хто вдається до чищення вух ватними паличками, шпильками, сірниками та іншими, не призначеними для цього, предметами. Якщо у вас від природи підвищено утворення сірки або порушений обмін речовин, вам слід проконсультуватися з фахівцем, який порекомендує способи профілактики появи сірчаних пробок.