Як вивести чорнило на шпалерах.

Якщо ваш будинок стали прикрашати малюнки на шпалерах, не варто засмучуватися і починати ремонт. Спробуйте вивести сліди від чорнила, використовуючи підручні засоби.
Вам знадобиться
 • Харчова сода, нашатирний спирт, перекис водню, гліцерин, марганцівка, оцтова кислота, «Доместос», денатурований спирт, лимонна кислота, щавлева кислота, лимонний сік.
Інструкція
1
Розмішайте в склянці води харчову соду і нашатирний спирт в пропорції 2: 1. Змочіть ватяний диск в отриманому розчині і акуратно обробіть чорнильна пляма, не застосовуючи силу.
2
Видалити чорнильна пляма зі світлих шпалер на тканинній основі можна наступним складом. Візьміть по 1 чайній ложці перекису водню і нашатирного спирту на 250 мл води. Обробіть забруднене місце від країв до центру. Для очищення кольорових шпалер змішайте 2 чайні ложки гліцерину і 5 чайних ложок нашатирного спирту.
3
Розчиніть кристали марганцівки в 70% -ої оцтової кислоті так, щоб вийшов розчин насиченого кольору. Занурте тонку пензлик або ватяну паличку в рідину і протріть зіпсоване місце. Якщо після зникнення плями залишилися розлучення, скористайтеся перекисом водню.
4
Для видалення слідів від кулькової ручки приготуйте наступний розчин. Розмішайте в 100 мл води по 10 гр лимонної і щавлевої кислоти. Змочіть ватяний диск в отриманому розчині і прикладіть до забруднень ділянці шпалер. Через деякий час пляма зникне.
5
В деяких випадках допомагають сучасні засоби, наприклад «Доместос». Змочіть ватяну паличку в препараті і акуратно протріть забруднені ділянки шпалер. Перед застосуванням перевірте дію відбілювача на непомітній ділянці.
6
Щоб видалити слід від кулькової ручки, використовуйте денатурований спирт. Прикладіть до малюнка на шпалерах ватний диск, змоченим в розчиніть. Залиште на кілька хвилин і приберіть. При необхідності повторіть процедуру.
7
Якщо під рукою не виявилося хімічних препаратів, скористайтеся народними рецептами. Вичавіть сік половини лимона. Змочіть ватяний тампон в рідині і прикладіть до забрудненого ділянки стіни на кілька хвилин. Потім промийте слід від плями вологою поролоновою губкою. Крім того, з чорнильними плямами справляється сік стиглого томата або кипляче молоко.
У будинку, де живуть маленькі діти, рано чи пізно з'являться малюнки на стінах. Чорнильні плями на шпалерах важко піддаються виведенню. Спробуйте вирішити цю проблему за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
 • - «Доместос»;
 • - щавлева кислота;
 • - лимонна кислота;
 • - лимонний сік;
 • - марганцівка ;
 • - оцтова кислота;
 • - сода;
 • - нашатирний спирт;
 • - куряче яйце;
 • - денатурований спирт;
 • - перекис водню;
 • - вологі серветки.
Інструкція
1
Вивести сліди від чорнила на світлих шпалерах можна сучасними засобами. В теплу воду додайте трохи «Доместосу» або будь-якого доступного відбілювача. Змочіть тонкий пензлик в розчині і обробіть настінне покриття.
2
Візьміть по 10 г лимонної і щавлевої кислоти і 100 г води. Ретельно розмішайте і ватною паличкою нанесіть розчин на шпалери. При необхідності повторіть процедуру.
3
Чорнильні плями з шпалер можна видалити лимонним соком. Змочіть м'яку тканину в рідині і прикладіть на кілька хвилин до шпалер.
4
До 70% -ої оцтової кислоті додайте марганцівку так, щоб вийшов розчин насиченого кольору. Змочіть пензлик в засобі і нанесіть на забруднені ділянки. Через деякий час від чорнила не залишиться й сліду. На світлих шпалерах після висихання можуть залишитися неприємні темні сліди. Щоб їх позбутися скористайтеся перекисом водню.
5
Для видалення плям приготуйте наступний розчин. У склянці води розмішайте 2 чайні ложки питної соди і 1 чайну ложку 10% -ого нашатирного спирту. Змочіть ватяний або марлевий тампон в рідині і злегка відіжміть. Потім почніть акуратно обробляти чорнильна пляма, діючи від країв до середини.
6
Зваріть куряче яйце і охолодіть. Потім розріжте навпіл і прикладіть до чорнильній плямі на кілька хвилин.
7
Щоб вивести сліди від кулькової ручки скористайтеся денатурованим спиртом. Нанесіть невелику кількість рідини на м'яку ганчірочку або поролонову губку. Промокніть забруднені ділянки шпалер. Діяти потрібно акуратно, щоб не пошкодити покриття.
8
На вінілових шпалерах плями від чорнила видаляються вологими серветками. Обережно протріть забруднення. При необхідності повторіть процедуру.
Корисна порада
Перед застосуванням того чи іншого засобу протестуйте його на непомітній ділянці шпалер. Якщо змінилося забарвлення, то краще не ризикувати.