Як зволожити повітря в будинку. зволожувати повітря своми руками.

Мешканці квартир з центральним опаленням часто стикаються з такою проблемою як пересушене повітря в приміщенні. Звідси виникають алергічні реакції, кашель, пересихають слизові, підвищується ризик респіраторних захворювань. Так як же зволожити повітря в будинку і створити сприятливий мікроклімат?
Вам знадобиться
  • - кімнатні рослини,
  • - акваріум,
  • - кімнатний фонтанчик,
  • - зволожувач повітря,
  • - рушники або простирадла .
Інструкція
1
Велика кількість кімнатних рослин сприяє зволоженню повітря а у вашому будинку. Але даний спосіб підходить далеко не кожному, лише тим, хто люблять розводити квіти і доглядати за ними. Відмінно підійдуть такі тропічні рослини як орхідеї, сенполії, Фитон, гіпоестес. Всі перераховані квіти чудово впораються з проблемою сухого повітря а в приміщенні.
2
Придбайте акваріум з рибками, він є натуральним зволожувачем повітря а. Практично всі акваріуми мають систему фільтрації води, тобто вода, що проходить через фільтр, знову потрапляє в акваріум. В результаті даної процедури відбувається випаровування води. Від розмірів ємності для рибок буде залежати кількість вологи, що випаровується: чим він більший, тим вище буде випаровування. Але в цьому випадку слід пам'ятати, що акваріум вимагає особливо ретельного догляду.
3
Кімнатний декоративний фонтанчик не тільки прикрасить інтер'єр вашого житла, але і відмінно впорається з проблемою сухого повітря а. У продажу є фонтанчики різних розмірів та дизайну, так що можна без зусиль підібрати такий, який впишеться у ваш інтер'єр і замінить зволожувач повітря а, достатньо лише періодично підливати воду в резервуар.
4
На сьогоднішній день існує ціла маса різноманітних зволожувачів повітря а: парові, ультразвукові, традиційні. Паровий зволожувач працює за системою гарячого випаровування. За допомогою двох електродів нагрівається вода і перетвориться в пар. Особливість парового зволожувача полягає в тому, що він здатний збільшити вологість повітря а на 60% і більше. Даний прилад також можна використовувати для інгаляцій і ароматерапії, достатньо лише додати в ємність лікарський настій, розташуватися поряд і вдихати пари.
5
Ну і найпростіший спосіб зволоження повітря а, яким користувалися і продовжують користуватися багато господарів сухих приміщень: досить змочити рушники або простирадла і розвісити на батареї. Змочуйте тканину по мірі висихання. Можна за допомогою пульверизатора збризкувати водою тюль або штору, це теж допоможе значно зволожити повітря .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TcLSZ4JNbFo
Корисна порада
Регулярно провітрюйте приміщення, досить відкривати вікно на десять хвилин кожні дві години.
Хороший мікроклімат в квартирі не в останню чергу залежить від вологості повітря. Найбільш комфортний для життя людини рівень вологості - 40-60%. Але в більшості будинків цей показник значно нижчий (особливо взимку, коли повітря «пересушують» працюють батареї). Як зволожити повітря в квартирі?
Інструкція
1
Найефективніший (але і найдорожчий при цьому) спосіб - це придбати зволожувач повітря. Після цього вам знадобиться тільки періодично підливати в нього воду. І вже через кілька днів ви помітите, що дихати в будинку стало значно легше.
2
Підвищити вологість у кімнаті можна і за допомогою «бабусиних засобів». Найпопулярніше з них - це помістити на радіатори мокрі махрові рушники. І не забувати міняти їх у міру висихання. Якщо рушники висихають дуже швидко - поставте поруч з батареєю відро з водою і опустіть туди один кінець рушника.
3
Замість рушників можна використовувати спеціальні випарники - керамічні посудини, які іноді продаються в господарських магазинах. Їх необхідно повісити на батареї і наповнити водою, підливаючи рідина по мірі випаровування. Замість випарників можна використовувати звичайні миски, банки або відра, поміщаючи їх на батарею, під неї або встановлюючи поруч.
4
Корисна для зволоження повітря і систематична вологе прибирання будинку. Як можна частіше протирати вологою ганчіркою підлогу, меблі, підвіконня, батареї.
5
Крім того, ви можете незначно підвищити вологість повітря, встановивши в квартирі акваріум (можна без рибок, але з рослинами) або декоративний фонтанчик. Поліпшать мікроклімат і живі квіти (краще в керамічних горщиках з піддонами). Квіти при цьому необхідно не тільки поливати, а й систематично обприскувати водою.