Як позбутися від банера в браузері.

Одного невірного руху цілком достатньо, щоб підхопити комп'ютерний вірус в інтернеті. Потенційно небезпечними вважаються сайти «для дорослих», електронні листи від незнайомих користувачів, які містять посилання, ресурси, на яких можна скачати всілякі додатки.
Інструкція
1
Якщо заходи захисту від шкідливих програм виявилися недостатніми і у вашому браузері з'явився банер, недвозначно натякає про блокування його роботи, значить, комп'ютер інфікований вірусом-здирником. Тривожним сигналом повинна послужити самостійна перезавантаження комп'ютера після натискання кнопки «Так» у відповідь на пропозицію невідомого додатка внести зміни на локальний диск. Часто такі банери містять порно-картинку, але можуть бути і без зображення. А ось вимога про відправку смс-повідомлення на короткий номер для них - обов'язковий атрибут. Як правило, присутній і лічильник зворотного відліку часу, при обнулення якого всі ваші файли нібито будуть стерті. Насправді, це всього лише психологічний прийом - сучасні віруси-вимагачі не здатні знищити дані з локального диска або назавжди позбавити вас можливості виходу в інтернет. Зате можуть стати причиною неабиякої паніки.
2
Перше, що необхідно зробити, а, точніше, здійснювати чого вже точно не слід - так це відправляти повідомлення. Просто ігноруйте вимогу. Зазначений номер і шкідлива програма ніяк не пов'язані між собою. До того ж, сума, яка буде знята з вашого особового рахунку, у кілька разів може перевищити прописану вартість коду розблокування. Та й відповідь повідомлення в більшості випадків так і не послідує.
3
Забезпечте собі доступ в інтернет за допомогою телефону, а краще - іншого комп'ютера, тому що може знадобитися запис антивірусних утиліт.
4
Спробуйте самостійно знайти код розблокування на цих сайтах. • Debloker лабораторії Касперського http://support.kaspersky.ru/viruses/deblocker• Dr.Web антивірус http://www.drweb.com/unlocker/• Техпідтримка ESET http://www.esetnod32.ru/.support/winlock/Якщо код допоміг, то після видалення банера обов'язково перевірте комп'ютер за допомогою антивірусної програми. Це дозволить видалити залишки шкідливої програми, які згодом можуть стати причиною появи збоїв.
5
Якщо код не підійшов, то для відновлення роботи комп'ютера скачайте утиліту. • Digita_Cure http://www.kaspersky.ru/support/downloads/utils/digita_cure.zip• CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/• AVPTool http://support.kaspersky.ru/viruses/avptool2010 ? level = 2 Перед початком операції перезавантажте комп'ютер і виберіть безпечний режим роботи. Запустіть носій з утилітою і зробіть повну перевірку всіх файлів. На усунення проблеми може знадобитися кілька годин часу, після чого банер зникне, і робота браузера буде відновлена.