Як друкувати резюме.

Пошук роботи не обходиться без складання резюме. В цей документ вносяться відомості про претендента, згруповані за низкою ознак. Щоб опис вашого життєвого шляху справило тільки приємні враження, необхідно врахувати існуючі стандарти його складання.
Інструкція
1
Використовуйте тільки стандартні шрифти 12 або 14 пт Між рядками бажано залишати інтервал в 1,5 або 2 Пт Налаштуйте вирівнювання «по ширині» - воно виглядає куди краще лівостороннього.
2
Виберіть тільки найнеобхідніші відомості, які ви збираєтеся включити в резюме . Оптимальний обсяг документа - 1 друкований аркуш, максимум - два. Якщо важливі, на ваш погляд, речі не поміщаються, то краще не обтяжувати ними резюме , а включити їх в супровідний лист. Справа в тому, що рекрутер через брак достатньої кількості часу на вивчення тексту може попросту проігнорувати ваше резюме або відкласти його в довгий ящик, якщо обсяг документа занадто великий.
3
Прізвище, ім'я, по батькові виділіть напівжирним зображенням, допускається збільшити шрифт на 2 Пт, але не більше. Не слід застосовувати кольоровий шрифт, хоча, теоретично, він швидше зверне на себе увагу. В резюме іноземною мовою по батькові вказувати не потрібно. Втім, російські рекрутери розходяться в думці щодо послідовності написання П.І.Б. Одні кажуть, що потрібно прописувати ім'я повністю, наприклад, Іванов Іван Іванович, інші ж схиляються до того, що по батькові необхідно опускати, якщо мова йде не про кандидата з числа наукових діячів, а ім'я виносити перед прізвищем (Іван Іванов).
4
Обов'язково вкажіть контактну інформацію - номер телефону та адресу електронної пошти. Решта способи зв'язку надавайте тільки на прохання роботодавця.
5
Прикріпіть фотографію - вона дозволить рекрутеру запам'ятати і ідентифікувати вас як кандидата. Зображення повинно бути невеликим, краще його помістити в лівому верхньому кутку документа і зробити обтікання текстом справа. Виберіть знімок хорошої якості, на якому чітко видно ваше обличчя. Якщо немає підходящої фотографії, не вставляйте нічого. Кадр поганої якості або невідповідний вимогам з утримання здатний занапастити вашу кар'єру ще на етапі перегляду резюме .
6
Вкажіть посаду, на яку ви претендуєте. Мета резюме в даному випадку - отримання цього вакантного місця.
7
Пропишіть освіту в хронологічному порядку, починаючи з останнього місця, в наступному форматі: • повне та скорочене найменування навчального закладу; • рік вступу і закінчення навчання; • назва факультету та отриманої спеціальності; • ваші досягнення (наприклад, диплом з відзнакою) .Дополніте список курсами, тренінгами та семінарами тільки в тому випадку, якщо отримані на них знання і досвід будуть задовольняти посадовим обов'язкам і відповідати меті резюме .
8
Внесіть в текст досвід роботи в хронологічному порядку, почніть з поточного (останнього) місця. Відзначте при цьому: • найменування організації; • займану посаду; • період роботи; • короткий опис обов'язків і досягнень; • місцезнаходження роботодавця.
9
Проінформуйте про професійні навички і уміннях, які дозволять вам якісно виконувати роботу і підвищать інтерес рекрутера до вашої кандидатури. Наприклад, можна згадати про наявність прав такий-то категорії або знань іноземних мов із зазначенням рівня володіння кожним із них відповідно до існуючої термінологією. Заради бога не пишіть щось на кшталт «англійська зі словником», замініть це на «володію англійською мовою на рівні Elementary» або вкажіть отримана кількість балів при здачі міжнародних іспитів. Ніколи в цьому розділі не робіть акцент на ваших планах і намірах. Якщо мовами не володієте, то не варто присвячувати роботодавця в те, що збираєтеся їх вивчати.
10
Пункт «Нагороди» слід включати тільки в тому випадку, якщо ваші заслуги відповідають майбутніх обов'язків. Рекрутера навряд чи зацікавить перше місце на районній шкільній олімпіаді з біології серед 10-х класів, в той час як ви претендуєте на посаду юриста. Тим більше, якщо це було 15-20 років тому. А в разі зазначення нагород уникайте використання абревіатур, які ускладнюють сприйняття резюме .
11
В графі «Особисті відомості» роботодавці зазвичай бажають бачити інформацію про дату народження та сімейний стан здобувача. Але не завжди надання цих відомостей йде на користь кандидату. У багатьох компаніях неохоче приймають на роботу заміжніх жінок в дітородному віці і дам з маленькими дітьми.
12
Якщо у вас є хобі, пов'язане зі спортом або інтелектуальної діяльність, згадайте про це, але не вдавайтеся в подробиці. Інакше рекрутер може вирішити, що ваше захоплення виявиться на шкоду роботі.
13
Завершіть резюме списком людей, які вас можуть порекомендувати. Він повинен бути невеликим і включати в себе П.І.Б. рекомендателя, компанію, в якій він працює, займану посаду та контактну інформацію. Обов'язково переконайтеся в тому, що вказані особи готові надати тільки позитивну інформацію про вас як про фахівця.