Як відкручувати заіржавілі болти. Як відкрутити болт заіржавілий.

Жоден капітальний ремонт, особливо, якщо справа стосується складних механізмів, не обходиться без довгих мук з заржавілими, прикипілого або припаяти в результаті процесів дифузії болтів. Проблема стає ребром, коли необхідно саме відкрутити такий болт, а не зламати його. Існує кілька професійних порад і для таких випадків життя.
Вам знадобиться
  • - професійні інструменти;
  • - універсальна мастило;
  • - нагрівальний елемент;
  • - сірчана кислота;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
До того, як відкручувати заіржавілий болт, насамперед перевірте використовувані інструменти. Головки, розвідні або накидні ключі повинні бути зроблені з якісного металу з відповідним покриттям. На жаль, дешеві вироби занадто часто ламаються, викликають ще більші проблеми і навіть пошкоджують проблемні деталі.
2
Для початку спробуйте відкрутити заіржавілий болт за системою «вперед-назад». Щільно зафіксуйте ключ на болті, потім різко проверніть його якнайдалі проти осі обертання, легко поверніть в початкове положення і знову різким рухом спробуйте трохи викрутити його. Маніпуляції слід продовжувати доти, поки болт в буквальному сенсі не проріже заіржавілу частину різьблення.
3
Якщо попередній спосіб не допоміг, варто скористатися спеціальною проникаючої мастилом, наприклад, вельми популярною WD-40. При її відсутності може також допомогти скипидар, гас, бензин або олеїнова кислота. Оберніть заіржавілий болт дрантям і густо залийте вийшла конструкцію обраної рідиною. Залиште ганчір'я на кілька годин, періодично простукуючи болт молотком для кращого проникнення рідини в структуру іржі. Після цього болт можна буде викрутити, при необхідності використовуючи систему «вперед-назад».
4
Якщо ж і після маринування у спеціальній суміші болт не бажає викручуватися, на допомогу прийде знання фізики шкільних курсів. Використовуйте паяльник, промисловий фен, газовий пальник або, якщо розміри деталі з заіржавілим болтом дозволяють, звичайної газовою плитою для розігріву болта до максимально можливої температури. Після цього дозвольте металу злегка охолонути і викручуйте болт. Різке охолодження може призвести до розриву металу болта або самої деталі, проте такий спосіб також застосовується.
5
Якщо «фізичний» спосіб не набув успіху, на допомогу зможе прийти лише хімія. У цьому випадку навколо виступаючої частини заіржавілий болт наліплюють бортик з плавленого пластику, пластиліну або парафіну. В утворене кільце насипається небагато цинкових тирси і заливається сірчана кислота. Таким чином болт стає учасником процесу гальванізації (це також шкільний курс навчання). В результаті такого процесу сам болт впливу кислоти не піддається через більш активного цинку, однак іржа буде повністю розчинена. Мало того, після проведення такого експерименту протягом доби метал болта буде відновлений завдяки тому ж цинку.