Як пом'якшити шерсть.

Речі з натуральної вовни завжди були і залишаються популярними. Вони корисні для здоров'я, проте далеко не кожна людина любить носити колючі речі, а діти - особливо. Існує декілька способів пом'якшення вовни.
Вам знадобиться
  • - гірчичний порошок;
  • - оцет;
  • - кухонна сіль;
  • - сода;
  • - нашатирний спирт;
  • - гліцерин;
  • - порошки для вовни «Ласка», «Кашемір» і т.п.;
  • - кондиціонер, ополіскувач для білизни;
  • - бальзам для волосся.
Інструкція
1
Якщо ви хочете пов'язати або купити шерстяний светр, зверніть увагу на матеріал-основу. Колючі вироби в основному виходять з домашньої вовни власного виробництва. М'якшою є фабрична шерсть , так як при її обробці використовуються спеціальні технологічні методи, щоб вона менше кололась. Найбільш колючим вважається овеча шерсть , тому що вона покрита невеликими лусочками, що дряпають шкіру.
2
Приготуйте жменю свіжого гірчичного порошку, розчиніть його в тазику з теплою водою. Покладіть туди вовняне виріб і ретельно прополощіть, потім сполосніть в чистій воді, злегка відіжміть. Сушіть річ в горизонтальному положенні, не забувши ретельно розправити її.
3
Додайте в воду для полоскання вироби одну столову ложку кухонної солі і дві столові ложки оцту (з розрахунку на 5 літрів води). Можна замінити оцет і сіль звичайним гліцерином, в цьому випадку річ потрібно замочити в розчині на півгодини. Після подібної обробки ретельно прополощіть шерсть в теплій чистій воді.
4
Прополощіть річ в теплій воді з розведеною в ній питною содою і декількома краплями нашатирного спирту. Дотримуйтеся наступних пропорцій: на 10 літрів води необхідно взяти 3 столових ложки соди і 5-6 крапель нашатирного спирту. Потім ретельно прополощіть вовняне виріб у чистій теплій воді.
5
Скористайтеся досягненнями сучасних прогресивних технологій в галузі хімії. Виперіть вовняне виріб в спеціальному порошку, призначеному для вовни. Візьміть, наприклад, засіб «Кашемір» або «Ласка». В воду для полоскання додайте будь кондиціонер для білизни. Можна скористатися бальзамом для волосся, він також здатний допомогти добре пом'якшити шерсть . Бажаний результат може бути досягнутий не відразу, а після декількох таких прань.
Корисна порада
Не варто намагатися пом'якшити вовняне виріб відпарюванням за допомогою праски. Такий метод не зробить бажаного ефекту, а річ може позбутися своєї первісної форми.